[COLOR=coral]

Birbirinize dokunma tarzınızın ilişkiniz hakkında birçok ipucu verdiğini biliyor muydunuz? İşte hareketlerinizin tahmin bile edemediğiniz ilginç anlamları.Yüzünü okşamak Bu basit görünen hareket aslında duygu dolu bir öpücük kadar anlamlıdır. "Partnerinin yüzünü elleriyle kavrayan kişi, partnerine karşı derin duygular beslediğini belli eder" diyor vücut dili uzmanı David B. Givens ve ekliyor: "Bu hareket bilinçli bir hareketten çok, duygu yoğunluğunun doğurduğu bir harekettir: İçinizden geldiği için bu şekilde davranırsınız, zorlama sonucu değil..." Çoğu zaman partnerlerin baş başayken yaptığı bu hareket, aralarındaki güçlü ve son derece romantik bağı simgeler. Saçıyla oynamak Sevgiliniz gözlerinizin içine bakarak, yüzünüze düşen saçları düzeltiyorsa, mutlu olabilirsiniz. Çünkü, siz onun için büyük önem taşıyorsunuz demektir. Bu hareketi herkesin içinde yaparsa, birlikteliğinizi ilan etmek istediğini anlayabilirsiniz. Yalnızken bunu yaparsa, sizi korumak istediğini anlayın. Parmaklarını partnerinin saçlarından geçirmek de aynı anlamı taşıyor. El ele yürümek El tutuş şekli partnerinize göndermek istediğiniz mesaja bağlıdır. Birbirine sımsıkı bağlı olan çiftler, el ele tutuşurken parmaklarının


birbirinin arasından geçirir. Sırf avuçlarını birleştirmekle yetinen çiftler ise daha özgür düşünür; birbirlerine olan güvenleri fazladır. Bundan dolayı birbirlerine daha fazla serbestlik tanırlar.

Sarmaş dolaş

Birbirinizin belinden tutarak yürümek, aranızdaki uyumu simgeler. Kolunuzu sevgilinizin arkasından geçirirken, onun da size arkadan sarılması, sizin sırf sevgili değil, aynı zamanda iyi dost olduğunuzu gösterir. Siz iyi bir takımsınız ve hayatla bu şekilde yüzleşmeye kararlısınız. İlişkiniz samimi olmakla kalmıyor, aynı zamanda birbirinize olan güveniniz de tam.

Kucak kucağa

Bu harekete başvuran kişilerin amacı, birlikteliklerini ilan etmektir. Yakınlık ilerledikçe bu hareket yavaş yavaş sahiplenme anlamını kazanır. Bazı durumlarda, partnerlerden birinin ilişkiden tam olarak emin olmadığını gösterir. Bazı durumlarda ise partnerlerinin yakın vücut temasına ihtiyaç duyduğunu anlatabilir.

Bacak teması

Masanın altından elinizi partnerinizin bacağına doğru uzatırsanız, bu hareket şehveti yoğun bir şekilde yaşadığınızı gösterir. Bacağını okşarsanız, onunla bir an önce yalnız kalmak istediğinizi göstermek istiyorsunuz demektir. Sevgilinizin de aynı şeyleri hissedip hissetmediğini öğrenmek istiyorsanız, dokunuşunuza verdiği tepkiyi izleyin. Siz onun bacağına dokunurken, o da size samimiyet gösterirse, aynı duygular içindesiniz demektir.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 3636
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 17.04.2006 11:07
dokunmak bazen sözlerden daha etkili oluyor,
iki kişi arasındaki duygu alışverişini sağlıyor
ozlems_o Tarih: 17.04.2006 09:17
dokunmak bazen insanı birbirine bağlayan şey oluyo bence. :5:

dokunurkende nasıl yapacağını bilmelisin sağol CADIKIZ :78: