Derin yargı ile BDP'nin şok ses kaydı internette


Daha önce de Ergenekon sanığı İlhan Cihaner'i kurtarma planları deşifre olan Yargıtay üyeleri ile ilgili şok bir ses kaydı daha internete düştü.
dailymotion.com'da yayına konulan "BDP BİZE LAZIM, PKK İLE İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMALARI" başlıklı ses kaydı videosundaki kişiler, eğer gerçekten iddia edilen Yargıtay üyeleri ise vah ki vah bu ülkenin haline.

Ses kayıtlarında ana gündem referandum. BDP'nin referandumu boykot kararını aralarında geçen görüşmeler neticesinde aldığı konuşuluyor. BDP'nin öneminden bahsediliyor. BDP'nin Kürtlerin yobaz bölümü olmadığı, yöneticilerinin solcu olduğu, CHP'ye çok yakın olduğu, referandum sürecinde CHP'nin BDP'nin elinden tutması gerektiği konuşuluyor.

Konuşmalarda teröristbaşı Öcalan'la ilgili de şok ifadeler sarf ediliyor. "Öcalan'a bu süreçte çok ihtiyaç var" deniliyor. Referandumda "evet"in fazla çıkması halinde işlerinin biteceği konuşuluyor. Ve daha neler neler...

3 BÖLÜM'den oluşan ses kayıtlarındaki kişilerin Yargıtay Üyeleri Hamdi Yaver Aktan(8. Ceza Dairesi), Yusuf Uluç (8. Hukuk Dairesi Başkanı) ve Fatih Arkan (10. Hukuk Dairesi" olduğu ileri sürülüyor.

İŞTE O ŞOK SES KAYITLARININ DÖKÜMLERİ

BÖLÜM 1

ERZİNCAN İÇİN MÜCADELE

Hamdi Yaver AKTAN (HYA): Dün Erzincan'la ilgili burası ayın 20'sine doğru duruşma verecekti, sonra biz de hukuki yollarını öğrettik, fakat dün bi basına bir sızma yaptı! Bu bizim milletin ağzı durmuyor. Yani her şeyi ben yaptım diyecekler ya bu bizim . Ulan bu işi iki aydan beri biz oradayız. Ses çıkarmıyoruz hiç yok. Dün bastılar yazdılar tabi. Turgut Kazan geldi şunlarla görüştü falan; "görüştüğü iddia ediliyor", tazminat yememek için. Bugün de ürktü. Dosyaları istemiş hepsini ama mayıs ayının bilmem neresine koymuş.

Yusuf ULUÇ (YU): Çok geç atmışlar ya.

HYA: Korktular. Ersan (ÜLKER) tamam da öbürleri korktu.

YU: 11'deydi dimi

HYA: Yolda gösteriyo. Ulan hangi hakim. Bi kere üst mahkemesin. Dosyayı fiziken iste, birleştir. Esasını kapat diye yazı yazarsın.

YU: Bitti, bu kadar!

ÜÇÜNÜZ YARIŞACAKSINIZ

HYA: Bitti. Ondan Sonra da oyala oyala oyala. Birinci başkanlığa adaysın dedim. Kadir (ÖZBEK) de aday, Abdurrahman (YALÇINKAYA) da aday. Üçünüz yarışacaksınız. Üçünüzün yapacakları işe bakarım dedim ben. Bunu yaparsan. Şu anda Kadir önde. Bu dengeleyebilirdi.

YU: Fakat bok etti.

HYA: Ya korkudan. Açık söyleyeyim ben. Ben dedim böyle hatır gönül yok kardeşim. Üçünüz aynısınız. Abdurrahman bey zaten iyice çekilmiş sinmiş.BÖLÜM 2

CHP-BDP İTTİFAKI

AKIL ALMAZ İTİRAFLAR

YU: Deniz Baykal geç kaldı, inandırıcılığını, güvenilirliğini fazla şey yapacağını sanmıyorum; sağlayacağını. Zamanında halkı (?) yalnız bıraktı.

HYA: Şimdi bu, BDP var ya, bu parti son derece önemli. Bunu geçende Turgut Kazan'la konuşuyoruz. Demirtaş'la görüştü: "Ulan KCK falan diye canınıza okuyacaklar". Ondan sonra açıklama yaptılar "Biz yargıyı siyasallaştıracak şeyde yokuz" dediler.

HYA: Şimdi burada; Bir: Yüksek Seçim Kurulu bu bir seçim kanunudur..

CHP'NİN BDP'NİN ELİNDEN TUTMASI LAZIM

YU: Ben sana bişey söyleyeyim mi aslında BDP'nin elinden CHP'nin tutması lazım.

HYA: Tabi yaa.

YU: Yanına çekmesi lazım. Artık bunun şeyi yok yani. Korkulmasına da gerek yok.

HYA: Eski, milletvekilleri ...

YU: Ve bunların % 99,9'u CHP yanlısı sosyal demokrat insanlar.

HYA: Tabi

YU:Yani Kürtlerin şeyi değil, Kürtlerin yobaz kesimi değil yani

HYA: Dedik ya CHP milletvekillerine. Yav...

YU: Zorla bunların şeyine iterlerse kötü olur.

HYA: Röportajda bunları Leyla (Cumhuriyet Gazetesi muhabiri) hanıma söyledim, bunları yazmayın, kapat. Biz aynı görüşteyiz. Dedim niye terk ediyorsunuz. Bizim yapmamız lazım bu işleri.

BDP'Yİ KUCAKLAMALARI LAZIM

YU: Yani kucaklamaları lazım yani. Şu veya bu şekilde.

HYA: Turgut beye dedim sen görüşüyorsun. Bunlarla görüştü, gurupta falan gitti. Dedim bunu şey yapın. Referandum reddedilirse bu sayede reddedilir. Başka türlü olmaz dedim. Bu çok önemli dedim. Bundan geriye adım atılmaz.

YU: Evet, evet... Birlik beraberliği sağlamak zorunda.

MUVAZZAFLAR DA SÖYLEDİM BDP BİZE LAZIM

HYA: Geçen muhaliflerle yemekteydim, muvazzaflar da vardı. Bir de sivilden bir kişi daha vardı. Onlara söyledim. Mümkün değil dedim yani. Bundan geri adım atamazsın. Öyleyse adama niye yaptırıyorsun ki.

YU: Eee işte bitti yani.

HYA: Buna ihtiyacımız var dedim yani. Başka türlü bu iş aşılmaz. Aksi halde tamamen teslim alır.

YU: Evet, teslim alır.

HYA: Şimdi, tabi burada hukuki süreçte de iyi şey yapmak lazım. Bir: Yüksek Seçim Kurulu: Bu referandum yasasını iki aya indirin; bu bir seçim kanunudur, seçim kanununu bir seneden önce uygulamam. Ben dört ay uygularım.

YU: Onu orası yapacak artık. Zaten ondan korkuyorlar.

HYA: Ben dört ay uygularım bunu diyecek. Bu bir. Kanun yayınlandı mı Anayasa Mahkemesine gideceğim. Dört ayda yürütmeyi durdurma verir. Vermezse seçimlerden sonra; Sabih Bey diyor ama seçimlerden sonra yapı derhal değişiyor, geçici maddeyle, iptal ettiremezsin.

YU: Değişir, değişir.

HYA: O yüzden kötü olur.

BÖLÜM 3

...VE PKK İLE İŞBİRLİĞİ

Fatih ARKAN (FA): Kurul, Kurulun (HSYK) bundan sonra bir şey yapabilme şansı çok yok.

Hamdi Yaver AKTAN (HYA): Bitti artık.

FA: Çok küçük. Son son

HYA: Bunları referandumda yeneceksin.

FA: Referanduma da çok güvenme abi, bu halk...

ÖCALAN'A ÇOK İHTİYAÇ VAR

HYA: Yok canım ben de güvenmiyorum. Kürtleri gözden geçirmek lazım, Kürtlere ihtiyaç var.

FA: Eeee, çok çabuk.

HYA: Abdullah Öcalan'a ÇOK İHTİYAÇ VAR ŞİMDİ.

FA: Çok çabuk işbirliği içine giriyorlar ama. Sağolun pek...

TAM BİR KAOS OLSUN, BU KAOSTAN BEN YARARLANIRIM

HYA: Şimdi bak, Kürtler, istediklerini almak için diretecekler. Ulan batıyorlar ya, anayasaya, tam bir kaos olsun, bu kaostan ben yararlanırım.

FA: Yani sonunda eee, Cumhuriyetin içine gireceği her kaos

EVET DEDİĞİ ANDA GİDİYOR BU İŞ

HYA: Turgut Beye (İlhan Cihaner'in avukatı Turgut Kazan) dedik ki ya, Demirtaş'la (BDP eşbaşkanı) görüştü, onlar da bir iki açıklama yaptı. Ben birkaç yerde de söyledim, askerlere de söyledim; bunlara ihtiyacımız var. Yani, evet dediği anda gidiyor bu iş.

kaynak:http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1021920&keyfield=646572696E2079617267C4B1

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 436
favori
like
share
nichole Tarih: 02.09.2010 14:46
Teşekkürler leyli-lal kardeşim keşke bazılarımızda, gizli emelleri için her yol ve yöntem meşrudur diyerek milletimizi kürt-türk, alevi-sünni, sağ-sol vb.her türlü olayı, fikri akımı kullanıp müslüman Türk milletinin yeniden güçlenerek gerçek hakimiyetini kurmasını engellemek için nasıl çabaladıklarını görebilselerde yeniden birlik olup milletimizi muasır milletler seviyesine çıkarabilsek.
Leyl-i Lal Tarih: 02.09.2010 00:49
Bahsi gecen haber hakkinda bir yorum yapmiyacagim..Zamanla gercekler egri yada dogru her ne ise elbet gün yüzüne cikacaktir...
Dilerim ki ses kasetinde o karsilikli görüsmeyi yapanlar bir sekilde kendilerini aklar suc duyurusunda bulunur ve bu iddiayi cürütmeleri en büyük temennimdir..


Sözün özü benim deginmek istedigim ülkenin,devletin belli basli önemli birimlerinde, konuslanmis gizli sebatayistler insAllah bir an önce ayiklanirlar...
Milletimin ve devletimin selameti icin bunu arzuluyorum
ıssızada Tarih: 02.09.2010 00:00
devletin belli kurumlarında belli seviyeye gelmiş, yetki ve sorumlulukları anayasal sınırlar ile belirlenmiş kişiler anayasanın amir hükümlerine göre siyaset yapamazlar, siyasi konularda beyanda bulunamazlar... buna rağmen her gün tv ler de görüyoruz ki bu kişiler siyasal bir çok mesaj ve beyanda bulundukları gibi, yürümekte olan bazı davalarıe tkileyebilecek ve ihsas-ı rey anlamına gelecek beyanlarda bulunuyorlar. bu dediklerimin içinde yüksek yargı organı mensupları da var...

çağdaş demokrasilerde tabular yoktur ve şeffaflık ilkesi vardır. ki kendimi bildim bileli daha çok sol tandanslı aydınlarımız daima şeffaflık talebinde bulunur... her fırsatta mikrofon ve kameraları kaçırmayıp anayasal suç işleyerek siyasi mesajlar veren bazı yüksek yargı mensupları her halde haklarında böyle bir yayın internete konulduğunda, tv ve gazetelerde yayınlandığında LÜTFEDİP BİR YALANLAMA BEYANINDA BULUNUR, O SES KAYITLARINDAKİ SESİN KENDİNE AİT OLADIĞINI deklare edebilirler... şu ana kadar ben böyle bir yalanlamaya rastlamadım... kendilerinin yalanlamadığı bir kaydı, basın yayın ilkesine göre İDDİA EDİLEN diye belirterek verilen bir aktarma kanuna ve özlük haklarına aykırı olmaz diye düşünüyorum... kendilerinin yalanlamadığı bir iddiayı başkalarının onların yanındaymışçasına hemen yalanlama, çürütme çabasına girmesi traji komik bir durumdur...

bu ülkenin adalet sisteminin bağımsız ve tarafsız olması konusundaki özlemime dayanarak o iddiaya maruz kalan yüksek yargı mensuplarımızın çıkıp yalanlamasını can-u gönülden temenni ederim... aksi halde iddia edildiği gibiyse vah halimize ki hem de nasıl vahhhhh...
nichole Tarih: 01.09.2010 21:59
Bence burada gazete internetteki bir haberi doğruluğuna tam emin olmadığı için iddia ediliyor diye vermiş ve yapması gerekeni yapmış bundan sonrası hakkında iddialar bulunan bu kişilerin eğer bu konuşmaları yapmadılar ise yalanlamaları ve savcılığa suç duyurusunda bulunmaları ama bu konuşmaları yaptılarsada derhal görevlerinden istifa etmeleri gerekmektedir.
Ne yazıkki şu ana kadar iddialarla ilgili herhangi bir yalanlamada veya savcılığada suç duyurusunda bulunduklarını duymadım. Sanki haklarında hiç bir iddia yokmuş herhangi bir olay yokmuş gibi davranıyorlar.
Ben şahsen olayın düzmece olmasını ve faillerininde yakalanmasını tercih ederim zira üst düzey hukukcularımız eğer bu iddiaedilen fikri yapıdalarsa vay halimize demektir.
atesilter Tarih: 31.08.2010 16:32

Daha önce de Ergenekon sanığı İlhan Cihaner'i kurtarma planları deşifre olan Yargıtay üyeleri ile ilgili şok bir ses kaydı daha internete düştü.

dailymotion.com'da yayına konulan "BDP BİZE LAZIM, PKK İLE İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMALARI" başlıklı ses kaydı videosundaki kişiler, eğer gerçekten iddia edilen Yargıtay üyeleri ise vah ki vah bu ülkenin haline.

[atex]
Değerli arkadaşlarım

Böylesine önemli bir haberin doğru olup olmadığı
özel olarak uydurulmadığını anlayabilmemiz için kurallarımız gereğince
kaynak linkinin paylaşımcı tarafından belirtilmesi
mecburiyeti sizlere bildirilmiştir..

Bütün bunlara rağmen konuyu kontrol ile görevli olan arkadaşlarım
herkesin paylaşım yapabileceği bir internet sitesindeki
kimin açıkladığı bilinmeyen bir video içindeki konuşmaların
bir değerli üyemizce alınıp burada yazılı olarak paylaşması
ve alıntı yapılan yazı içinde daha ana konuya geçmeden

"ses kaydı videosundaki kişiler,
eğer gerçekten iddia edilen Yargıtay üyeleri ise"

diye iddianın gerçek olup olmadığına bile karar verilmeyen bir habere
başka bir değerli üyemiz tarafından
bu iddia sanki doğruymuş gibi
yorum yapıp aşağıdaki cevabı vermesi sizce ne kadar doğrudur.[/atex]

[QUOTE=ismailozdogan]
İşte bunların hakkından gelmek için referanduma EVET....

[atex]
Siz, sanal bir ortamda yazılan herşeye inanacak kadar
temiz yürekli olursanız, kandırılmayı da göze almak mecburiyetindesiniz...

Ayrıca bu bölümden sorumlu olan görevli dostlarım tarafından
kural dışı bir paylaşım olan bu konunun daha başlangıcında
"Eğer doğruysa"
denilen böylesine konuya gerekli işlem yapılmıyorsa bu durum,

ya dikkatlice kontrol edilmediğinden,
ya doğru kabul edildiğinden
ya da kontrol etmekten çekinildiğindan kayanaklandığı sanılabilir.

İşte o zaman görevlilerin otoritesinı zedeleyici bir durum ortaya çıkar ki
emimim hiç bir yöneticimiz böyle bir konumda olmak istemez.

Konuyu açan dahil, kontrol etmekle görevli değerli dostlarım.
Main-Board kendi türünün en büyük sitesidir.

Sizler dikkatli olmaz ve böylesine kural dışı paylaşımları
gözden kaçırırsanız burası da pekçok site gibi
ilan ile moderatör arar duruma düşebilir...

Lütfen bu mesajımı sizleri çok seven bir dost önerisi olarak ele alınız
ve yazdıklarımı doğru buluyorsanız konu hakkında gerekli işlemi yapınız.
:3:[/atex]
İnce Sızı Tarih: 30.08.2010 17:37
İşte bunların hakkından gelmek için referanduma EVET....