Hediye karşınızdakini “mutlu” etmek içindir. Hediyenin küçüğü büyüğü olmaz ancak, işin püf noktası “doğru kişiye doğru hediye vermek”.

Yeni yıl, doğum günleri, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, evlilik, tanışma yıldönümleri derken armağan seçmekten başınız dönmüşse, taktiklerimizi öğrenip rahatlayabilirsiniz.

Armağan alacağınız kişiyi can kulağıyla dinleyin: Armağanın gideceği kişiyle televizyonda reklam izleyin. Hangi reklamların onu heyecanlandırdığını gözleyin. Ya da o kişiyle bir alışveriş merkezine, dolaşmaya gidin. O vitrinlerin önünde durduğunda ilgisini çeken ürünleri aklınızın bir köşesine yazın. Armağan almadan önce birinci göreviniz, onun gerçekte ne istediğini saptamak.

Armağan alacağınız kişinin yakınlarına danışın: Eğer armağanın gideceği kişiyle o dönemde fazla görüşme olanağınız yoksa, yakınlarıyla irtibat kurun. En yakın arkadaşı, kardeşi ya da iş arkadaşları size önemli ipuçları verebilir.

Armağan alacağınız kişiye doğrudan sorun: Eğer onun ne istediğini hiç öğrenemiyorsanız ve o da zor beğenen bir kişiyse, ona doğrudan sorun. Evet, bu sürprizi ortadan kaldırır ve karşınızdakini mahcup edebilir ama ona istemediği bir şey almanızdansa, sormanız daha anlamlı.

Ve asla unutmayın: “siz ne alırsanız alın, beğeneceğini” söyleyenler, “sadece hatırlaman önemli” diyenler, “hiç bir armağan istemediğini” söyleyenlere kanmayın.

Şu armağanlardan ısrarla kaçının:
Alaycı armağanlar: Örneğin babanıza hiç bir zaman dışarıda giyemeyeceği “Yılın Babası” yazılı bir t-shirt almayın. Ama ilk kez baba olacak bir arkadaşınızın heyecanına katkıda bulunmak için, sembolik değeri yüksek bulunabilecek bir “Yılın Babası” t-shirt’ü alabilirsiniz.

Giyim kuşam: Bedenini tam bilmediğiniz kişilere asla giysi almayın. Bir de onlara alınan şeyi doğru bedenle değiştirmek gibi bir yükümlülük verirsiniz. Böyle durumlarda hediye çekini tercih edin.

Biblolar: Özellikle biblolara düşkün birine bu tür armağanlar alabilirsiniz. Öbür türlü biblolar pek bir işe yaramaz, onları nereye koyacağını kimse tam olarak bilemez.

Saldırgan armağanlar: İnsanların kusurlarını yüzlerine vuracak armağanlardan kaçının.

Aslında kendiniz için istediğiniz armağanlar: Kendinizi mutlu etmeye değil, karşınızdaki mutlu etmeye çalışın. Kendi zevkinize göre armağan seçmekten vazgeçin.

Evcil hayvanlar: Bırakın, evcil hayvanını kendisi seçsin. Evcil hayvan almak büyük sorumluluktur. İlla ki alacaksanız, balık gibi bakımı nispeten kolay olanları seçin.

Armağan alırken işlevine ve hayal gücü içermesine dikkat edin:
Karşınızdaki kişi sürekli yenilik mi peşinde, ona bir dil kursu, dans kursu ya da tenis kursu ayarlayabilirsiniz. Çok gitmek istediği bir konser için bilet armağan edebilirsiniz. Mutlaka işine yarayacak “cool” dekorasyon malzemeleri alabilirsiniz. İnternete düşkünse ilginç bir domain adı, oyun seviyorsa son moda masa üstü oyunları, sevgi ifadelerinden hoşlanıyorsa ilginç ve tatlı yiyecekler de armağan edebilirsiniz. Nadide şeyler peşinde koşanlar için ise en iyi armağanlar, o kişinin yıllardır arayıp bulamadığı bir albüm, ya da kitabı bulup buluşturup almaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 523
favori
like
share
YusufEmre Tarih: 29.12.2004 23:26
Sagolasin abi bende hediye almasini cok seven biriyim ama sayende artik kime ne nasil hediye alinacagini daha iyi biliyorum. :2:
lazcop Tarih: 09.12.2004 11:48
HERZAMAN SORUN OLAN BIR OLAY. BILGILER ICIN TESEKKÜRLER
alperen Tarih: 08.12.2004 20:37
:20: ilişkileri tazelemek ve ilgili olduğun kişinin ne kadar özel olduğunu kendisine hissettirebilmek için mükemmel yöntemler...ellerine sağlık arkadaşım...
ByStranqe Tarih: 06.12.2004 21:26
ßilgiler.için Te$ekkürler................
sun_shine Tarih: 29.07.2004 10:04
gercekten çok iyi oldu saol..
MechhuL Tarih: 29.07.2004 10:03
Sen sağol maalik, sanada merhaba, kolay gelsin dostum...
LEVIS-501 Tarih: 29.07.2004 09:41
Armagan almak gercekten zor bir is. Kaldiki ben kendime ayakkabi ararken ömrüm bitiyor Spor ayakkabida cok secici degilim cünkü rahat olmasi yeterli ancak klasik ayakkabilarda...
maalik Tarih: 29.07.2004 09:21
cok faydali bilgiler sagolasin mechul

bu arada selam mechulum :5: