Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu tanıtım - gata tarihçesi - gataGenel Bilgiler
Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu'na, ÖSYM tarafından yapılan merkezi üniversite giriş sınavı ile öğrenci alınmaktadır.

GATA Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu ANKARA ilinde olup, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı) ihtiyaç duyduğu miktarda sağlık sınıfı muvazzaf astsubay yetiştiren, GATA Komutanlığı bünyesinde kurulmuş, ön lisans düzeyinde eğitim-öğretim veren, parasız yatılı bir Askeri Yükseköğretim Kurumudur.

Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu iki yıl süre ile sadece Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği programında ön lisans eğitimi vermektedir. Eğitim-öğretim faaliyetleri süresince öğrencilerin ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmaktadır.

Başarılı olan öğrenciler, eğitim-öğretim görmüş olduğu Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Programının ön lisans diploması ile birlikte Astsubay Çavuş olarak mezun edilmektedir.

Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu mezunu astsubaylara; sağlık, lojman ve askeri sosyal tesislerden faydalanma, OYAK üyeliği, yurt içi ve yurt dışı kurslar, geçici yurt dışı görevler gibi bir çok imkan sağlanmaktadır.


ÖNEMLİ AÇIKLAMA :

1. Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okuluna öğrenci alım faaliyetleri, Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkez Komutanlığı tarafından yürütülecektir. Bu nedenle; okulumuzda öğrenim görmek isteyen öğrencilerin her türlü başvurusunu aşağıdaki adrese yapması gerekmektedir.

- Başvuru Adresi : Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığı 06620 Cebeci-Ankara

- İnternet Adresi : [url]http://www.kkk.tsk.mil.tr[/url]

2. Okulumuza bayan öğrenci alınmamaktadır.

3. Sağlık meslek lisesi mezunlarının okulumuzda okuyabilmesi için mutlaka üniversite sınavında yeterli puanı almak zorundadırlar. (Bir başka ifadeyle, direk geçiş, sınavsız geçiş yoktur.)

4. Sağlık meslek lisesi mezunlarına YGS Puanı dışında ilave puan da verilmemektedir.İletişim Bilgileri

Telefon :

0 312 3046306

Web Adresi : [url]www.gata.edu.tr/samyo[/url]


E Posta : [email]samyo@gata.edu.tr[/email]

Posta Adresi : Gülhane Askeri Tıp Akedemisi Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu Etlik 06018 Keçiören / ANKARA

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1482
favori
like
share
rüzgar54 Tarih: 18.11.2010 23:44
paylaşımın için teşekkürler ellerine emeğine sağlık