4-6 öğünden oluşan bir programı takip edin. Diyet yaparken bu şekilde beslenmek, metabolizmanızın çalışması için önemlidir. Az az sık sık beslenmek vücutta insülin salgısını düzene sokarak kan şekeri dengesini sağlar ve metabolizmayı aktif çalıştırır.

2-3 litre arasında su içmelisiniz. Su zayıflama reaksiyonunda katalizör görevi yapar. Böylece yağ yakımını hızlandırır ve atımını sağlar.

Hayatınız boyunca ekstra tuz kullanmayın. Bütün yiyeceklerin içinde tuz vardır. Et, sebze, yoğurt bütün bu yiyeceklerin içinde tuz vardır. Sizin bu sebeple dışarıdan tuz kullanmanıza gerek yoktur.Yemekleri yaparken de tuzu az miktarlarda kullanın. Fazla tuz kullanmanız vücudunuzun lenf dolaşımını bozup şişmenize neden olur. Bu sebeple ekstra tuz kullanma alışkanlığını (tuzluk kullanma) bırakın.

Diyetinizdeki yemekleri yaparken kullandığınız yağa dikkat edin .

Salatalarınızda zeytinyağı kullanın. Yemeklerinizi pişirirken zeytin yağı +soya yağı+mısır özü yağı+ fındık yağı karışımını kullanın. Bu 4 yağdan 1'er kg alın ve hepsini karıştırıp yemeklerinizde bu karışımı kullanın.

Her gün 40 dakika tempolu yürüyüş yapın.

Metabolizmanızı yormamak için diyetinizde ne proteini eksik bırakın ne de karbonhidratı. Sağlıklı diyet yaparken makarna da yemelisiniz. Balık da, et de, sebze de yemelisiniz.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 670
favori
like
share
eBRuLy Tarih: 15.04.2006 14:57
bende her yemege tuz dökerim, tuzsuzda tadi olmuyor :3:

ama bundan sonra dikkat edicem
SU-PERISI Tarih: 15.04.2006 13:29
diyet yaparken az ve sık yemeliyiz.teşekkürler casper