Tür
Dram

Gösterim Tarihi
5 Mayıs 2006

Yönetmen
Mesut Uçakan

Senaryo
Mesut Uçakan , Mehmet Çetin (Kitap)

Görüntü Yönetmeni
Hüseyin Özşahin

Müzik
Gündoğar

Yapım
2005, Türkiye , 90 dk.

Oyuncular
Turgay Başyayla , Oğulcan Gezgin , Aylin Coşkun , Müge Oruçkaptan , Şehnaz Dilan , Orhan Aydın , Özcan Varaylı , Bülent Polat , Ahmet Fırat


Nezih bir semtte babası ve dadısıyla birlikte yaşayan 10 yaşındaki Kerem, yıllardır haber alamadığı annesinin yokluğu nedeniyle derin ruh sarsıntıları yaşamaktadır.

Sonunda dadısından annesine ait olduğunu öğrendiği bir fotoğraf alan Karem, babasının ilgisizliği karşısında evi terkedip Beyoğlu'nda annesini aramaya başlar.

Kerem, önce annesinin geçmişte yanında kaldığı kadını bulur; ancak annesini kötüleyen yaşlı kadın yalnızca Kerem'in umudunu kırar. Kaybettiklerini Beyoğlu'nda arayan tek kişi küçük Kerem değildir. Yitmişliklerin başkenti İstanbul'un bu görkemli ama köhne semti, Mecnun adındaki bir gencin Leyla'sını da saklamaktadır.

Çocukluk aşkının peşinden İstanbul'un yolunu tutan ve bir yakınının pavyona düştüğünü söylediği Leyla'yı karış karış Beyoğlu sokaklarında arayan Mecnun, ansızın karşısına çıkan Kerem'le arasında gelişen sıcak dostluğa engel olamaz. Üstelik çocuğun koynundan düşen fotoğraf, Leyla'nın ta kendisidir.

[URL=http://www.anneyadaleyla.com/tr.asp?Z=fragman]Fragman

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 707
favori
like
share
harun25 Tarih: 08.01.2010 09:11
tesekkürler
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:33
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kurtjara Tarih: 15.04.2006 18:04
Konu olarak ilgi çekici bir film, teşekkürler arkadaşım