YAZIM 1(TÜR=DENEME)
Geçmişin Yüküne Talip Değilim

Kaç mevsim geçti, kaç bahar...Şimdi dar bir sokakta yürüyorum...Ellerim ceplerimde, düşümcelerim gecenin içinde kaybolmuş...
Yitirilmişliklerin, haksızlıkların, kaybettiğim herşeyin hayaliyle dans ediyorum. Kendi hayatımı seyrediyorum düşüncelerimde; her zaman olduğundan daha sakin, daha hüzünlü, buna rağmen daha güçlü...
Her yenilginin acısı yüreğime çöreklenmişken ben yine de ne kadar güçlendiğimi hissediyorum...Her kaybedişin ardından nasıl filizlendiğini tecrübelerimin.
Artık biliyorum öğrenmenin sonu yok.Öğrenmek içinse kitaplar, dergiler, gazeteler tüm bunlar o kadar havada kalan somut şeyler ki...İnsan en güzel yaşayarak hatta yenilerek öğreniyor.Yeniliyor, hayat alıp yerden yere vuruyor, önce can yakıyor, bir kaç damla gözyaşı, biraz sitem, biraz özlem...Ama sonra doğruluyorsun yeniden ayağa kalkıp kaldığın yerden yürümeye devam ediyorsun...Tüm yaşadıkların,sana yapılanlar, haksızlıklar, kavgalar, düşmalıklar hepsi geride geçmişin bir parçası olarak kalıyor...
Şİmdi ya geçmişin tüm yüküyle beraber yürüyeceksin yaşam yolunu, yada geçmişin yükünün hamallığına talip olmadan, bırakacaksın sırtından öyle devam edeceksin yoluna...
Evet bu dar sokak beni kim bilir belki hep hayalini kurduğum o küçük sahil kasabasına taşır...

Mirage-Özlem 2006

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1048
favori
like
share
suskun yüregim Tarih: 19.01.2008 00:56
yüregine saglik, uzun olmasina ragmen akici cok güzel
M_o_D Tarih: 17.01.2008 22:27
Şimdi kendimi daha anlamlı hissediyorum, çok teşekkür ederim yüreğine sağlık
hulya66 Tarih: 30.06.2006 18:51
yuregine saglik
BoardBeLasi Tarih: 30.06.2006 13:02
Yuregine saglik ablam :45:
MiRaGe Tarih: 28.05.2006 17:40
YAZIM3(TÜR=DENEME)

TERCİH

Ne oldu bir hüzün mü görüyorum gözbebeklerine saklı. Yoksa bir çaresizlik mi? Ne oldu yaşam artık bir anlam ifade etmiyor mu? Köşeye mi sıkıştırıldın? Bir zamanlar ne kadar da güçlüydün,nasılda ezer geçerdin,sınır tanımazdı özgürlük adını verdiğin duyguların. Şimdi özgürsün ama mutluluğa bir pencere açmadan,günlerce karanlık odalara kapatıyorsun kendini. Adeta kendini tutsak etmişsin,adeta kendini cezalandırıyorsun. Ne değişti ki, sen gene sensin,sen gene bedeninin içinde bir yerlerdesin.
Amaçların yolunu kaybettiği bir adreste sen de o çıkmaz sokağa girdin değil mi,bir çoklarının girdiği gibi. Birçoklarının tattığı gibi çaresizliği tattın değil mi,bir çoklarının yaşadığı gibi ,güçlerinin altında uyanmayı bekleyen acizliklerinin günü geldiğinde uyanması misali,uyandı o canavar değil mi? Nasıl da zavallı, nasıl da çaresiz, nasıl da doyumsuz oldun değil mi? Yazık geçen zaman içinde yaşanmışları israf ederken,gün geldiğinde her şeyini kaybetmek veya hiçbir şeyle mutlu olamamak bu olmalı diye düşünüyorsun,hissediyorum.
Ve artık tüketilmişleri yaşamaktan yorgunsun,bir ağaç altında dinlenmek ve azıcık huzur tek istediğin. Ne fazla rahat yaşam,ne lüks,ne para,ne iş,ne ne.....Sadece sakin renklerle boyanmış bir manzara içerisinde sıcak bir nefes,samimi bir gülümseme ve bir yürek istiyorsun değil mi? Belki de yalnız bile olmayı tercih edebilirsin yeter ki nefesini rahat alıp veresin,boğazında düğümlenmesin bir şeyler,suçlamasın zaman seni. Katili olma duyguların,yeter ki her şey bir yolculuk sonrası istirahate geçsin.
İşte şimdi yeni bir yol ayrımı,bir kavşaktasın. Tercih senin,istediğin yolu seçmekte özgürsün. Çünkü sen insansın ve ayrıcalık olarak irade gücünü kullanıp düşünme yetisine ulaşıp hür iradeni yol ayrımında kullanacaksın. Tavsiyeye ihtiyacın yok artık,yaşadın ve gördün. Muhakeme ettiğin belli. Yaşanmışları yaşamakla eline geçecek olanlar zaten şu an ellerindekiler. Ne istediğini biliyor olman işini kolaylaştırıyordur.
Satırların içine hapsetmektense ben de seni özgür bırakmaya karar verdim, sen kendini özgür bıraktığın anda aklın seni varoluşuna götürecek ve sen de teslim olmayı öğreneceksin. Tıpkı diğerleri gibi. Hiç öğrenemeyenlerden şanslı olduğunu bilmenin verdiği mutluluk bile sana yetecektir bir ömür boyu.
İnsanın hiçbir şeye değişmeyeceği kısacık zamanını fayda ve iyilikle yaşarken,bencillikten kurtulup,ihtiyacı olanlar için yaşamak belki asla doyulamayacak tatta bir yaşam verecektir. Düşünsene birileri şu an bir yerlerde sana ihtiyaç duyuyor,ve düşünsene onlar için varsın ve düşünsene onların yanında olduğunda yüreklerindeki o çok şey ifade eden minnettarlık, senin yüreğinle buluştuğunda nasıl da haz alırsın değil mi? böylesi bir duyguyu kaç paraya satın alırsın veya nereden alırsın?
İşte candaşım,dostum bilirim,çok iyi bilirim. O çelişkilerle sabahlamanın ne demek olduğunu. Düşünüp de içinden çıkılmazlığın insanı nasıl da köşeye sıkıştırdığını. Kedi gibi ürkek, aslan gibi yürekli. Yaşanmışlar doğum yapıyor nihayet,günü geldi. Onun için bu sancılar bu kıvranışlar. Çok yakında yeni bir ruh ile merhaba dediğinde yaşama,gözlerindeki anlam doğumla yenilenmiş olacak,adına çok seviniyorum ve sana aramıza hoş geldin diyorum.
milkboy Tarih: 22.05.2006 19:26
DJ-Mirage için Haşiye

Sınırlarınız çizgiden ince, cümleleriniz topraktan sıcak ve yazılarınız su gibi duru
hep öyle kalsın gönlünüz şen ekranınız her daim mesrur olsun esen kalın

saygılarımla
ozlems_o Tarih: 22.05.2006 08:59
Artık beni görmeni,farketmeni,duymanı beklemiyorum.Senin aldığın nefesteyim,yürüdüğün yoldayım.Sana bu kadar yakınken,sendeyken senzis kalmak titresette karanlığımı,senin gölgen olmakla yetinmeyi öğrendim.SENİ SEVİYORUM SURETİM!!!

çok güzeller gerçekten mirage yüreğine sağlık
Dj_SeLo Tarih: 13.05.2006 03:27
Çok güzel çalışmalar aßlacım yüreğine sağlık...

Devam yazmaya :3:
hulya66 Tarih: 12.05.2006 17:31
Tebrikler arkadasim yuregine saglik