İnönü İlköğretim Okulu Hakkında - İnönü İlköğretim Okulu Tanıtım - İnönü İlköğretim Okulu Resimleri - İnönü İlköğretim Okulu İletişim


Inönü İlköğretim Okulu Konya Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Inönü İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Inönü İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Inönü İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Inönü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

İnönü İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Okulumuz, ilçemizin ilk açılan okuludur. 1900 yılında Lala Mustafa Paşa Camii doğusunda şimdi yıkılmış bulunana kâgir bir binada öğretime başlamıştır. Bu okul şimdiki şehir parkının bulunduğu yerde bulunan yine bir kagir binada eğitim- öğretime devam etmiştir. Burada yıllarca hizmet veren okulumuzun adı MERKEZ İLKOKULUDUR.
Daha sonraki yıllarda öğrenci mevcudunun artması sonucu bu okul binası yetersiz kalınca aynı okulun yanına ek bir bina yapılmıştır.
1967 yılında Ilgın Belediyesi ve Özel İdare arasında, Merkez İlkokulu binası ve ek binası ile okulumuzun şimdiki yerinin arsası takas edilmiştir. 1967 yılında MEB’ınca okul binası yapılmış ve Ağustos 1967 de okul eğitim ve öğretime açılmıştır.
20.02.1974 tarihinde yapılan bir teklifle okulumuzun adı İNÖNÜ İLKOKULU olarak değiştirilmiştir.
1997-1998 öğretim yılında yapılan değişiklikle okulumuz ilköğretim okuluna dönüştürülerek İNÖNÜ İLKÖĞRETİM OKULU olmuştur.
Okulumuzun öğrenci sayısı artığında İsmail TÜRKMEN tarafından okulumuzun ikinci katı yapılarak 2000 yılında hizmeti girmiştir.

İnönü İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Bulunduğu Yer: KONYA / ILGIN
Adı: INÖNÜ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Behlübey Mahallesi Hükümet Caddesi Ilgın/Konya
Telefon Numarası: 3328816133
Faks Numarası: 3328812377
E-mail Adresi: [email]ilgin_inonu@hotmail.com[/email]
Web Adresi: - [url]http://www.ilgininonuioo.meb.k12.tr[/url]

İnönü İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - [url]www.meb.gov.tr[/url]

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1008
favori
like
share