Namazı Dosdoğru Kılmak kitap özeti - Namazı Dosdoğru Kılmak kitap tanıtımı
Hakkında

Biz insanlara namazı anlatıyoruz, önemine vurgu yapıyoruz, dosdoğru kılınması gerektiğini söylüyoruz ama bunları bizler de hakkıyla bilmiş değiliz.
İşte bu çalışma aslında bildiğimi zannettiğim, ama tam olarak bilmediğimi böylece anladığım bir konuyu bana önemli ölçüde öğretti.
Şimdi ihtiyatlı davranıyor ve yine de tam olarak öğrendiğimi iddia etmiyorum.
Ne var ki, bu işin sonu zaten yok. Önemli olan dosdoğru namaz kılmanın ne olduğunu anlama ve uygulama yolunda ve bilincinde olmaktır.
Çünkü kılarken maddî ve manevî şartlarına riayet, ihlas ve huşû sebebiyle bir namazla diğeri arasında binlerce derece fark olabilir.
Yeter ki sürekli daha iyisini yakalama yolunda olalım.
Künyesi

Faruk Beşer

· Nun Yayınları
· Basım Tarihi : 09 - 2010
· ISBN : 978-9944-491-76-1
· Sayfa Sayısı : 120

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 700
favori
like
share
SILA Tarih: 16.09.2010 17:06
bakin bir Fransiz düsünce adamine diyor namazimiz hakkinda “Hayatta beni en çok etkileyen ibadet biçimi Müslümanlara ait namaz olmustur. Namaz kilan bir müslümani görünce hayran hayran izlemekten kendimi alamiyorum, tüylerim diken diken oluyor.”


Çagin en büyük sorunu olarak görülen stresin en büyük ilacidir namaz, eger hakkiyla degerlendirebilsek belki de özleyecegiz namaz vaktini. Istirahat için kollayacagiz namaz vaktini, bulusmak, kavusmak için dört gözle bekleyecegiz.

Namazi sadece terapi seansi olarak göremeyiz, bu namaza ciddi bir haksizlik olur. Ama bu yönünü de inkar edemeyiz, etmemeliyiz.

Namaz hem DIN lendirir, DIN bilinci verir, DIN ‘ e mensub olusumuza katki saglar, dik tutar, uyarir, suur verir, kimlik verir, kisilik verir.


Sikisan, daralan, bunalan, cinnet geçiren, çagimizin insani psikoterapistlere kosuyor, terapi salonlarina kapak atiyor, hele bol dumanli, los mekanlari seçenler, stres atmak için bir sigara yakanlar var ki aman Allah’ im!!!

“Kulun Allah’ a en yakin oldugu an secde anidir” buyuruyor efendimiz. (s.a.v)

Uzun secdelerle dinlenmenin keyfini, halavetini, iç rahatligini, huzurunu, sükunet ve sekinetini yüreklerimize ilka eyle Allah’ im