[COLOR=coral]Aranizdaki iliskiyi herzaman taze tutabilmek, her sabah kalktiginizda yaninizda onu gördügünüz icin sevinmek sadece sizin elinizde... Hem onu mutlu edin, hem de kendinizi... Evliliklerde ciftler bazen etraflarinda baska insanlar ve aktiviteler oldugunu unuturlar ve sadece birbirlerine odaklanirlar. Bu anlasilir bir durum olmakla birlikte disariya acilan bir pencereniz olmazsa bir süre sonra birbirinizi bogabilirsiniz. Böyle bir durumda, birey olarak degerinizin farkina varin ve ondan bagimsiz aktivitelerde bulunun. Böylece hem kendinizi iyi hissedersiniz hem de evliliginiz sikici hale gelmez. Evlilik hayati disinda bir hayatiniz da olsun. Sosyal hayatiniz sadece diger ciftlerle birlikte geciyorsa hayatiniz cok sikici hale gelebilir ve kendinizi ölmüs ve evlilik cehennemine gitmis gibi hissedebilirsiniz. Bunu hem onun arkadaslariyla hem sizin arkadaslarinizla, komsularinizla, ailenizle, yeni edineceginiz arkadaslarinizla görüserek asabilirsiniz.


Anne-Babasina Her Zaman Saygili Olun:

Kayinvalideniz ya da kayinpederiniz inanilmaz sikici ve dedikoducu olabilir, her seye burunlarini sokabilirler ya da sizi bulundugunuz ortamlarda utandirabilirler. Ne olursa olsun, her gördügünüz yerde kollarinizi acip onlari kucaklamayi ihmal etmemelisiniz. Onlar hakkinda ne düsündügünüz önemli degil, cok sevdiginiz kocanizi onlarin yetistirdigini düsünün ve esinizin hatiri icin onlari kirmayin. Bence en iyi yöntem ne söylerlerse söylesinler, onlari duymamak..


Tartisma Tarzinizi Degistirin:

Evlenmeden önce, agiz dalasina girdiginizde kapilari carpar, aglar ve sonra onu öylece birakip giderdiniz, o da sizin pesinizden gelip binlerce özür dilerdi degil mi? Ama ne yazik ki artik o devir kapandi, kavgalarinizda daha ilimli olmali ve kendinizi iyi ifade etmeye calismalisiniz. Ayrica sorunu cözmeye yönelik konusmalar yapmalisiniz. Her sinirlendiginizde akliniza gelen her seyi söylemek yerine önce biraz durun ve nefes alin. Onu kirmak cok kolay, bunu siz de biliyorsunuz. Ama her seyi tersine cevirmek cok daha zor...

Beğeniler: 3
Favoriler: 3
İzlenmeler: 536
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 17.04.2006 11:11
Anne-Babasina Her Zaman Saygili Olun:

evet bu çok önemli,iki kişi birbirinin sevdiklerine saygı gösterirse ilişki daha tartışmasız gider,saygı çok önemli
ozlems_o Tarih: 17.04.2006 09:10
evet haklısın canım. kesinlikle bişey söylemeden düşünmeliyiz sinirli anımızda söylediğimiz bi söz mutluluğumuzun yok oluşuna sebep olabilir :79:

daha sabırlı ve empati kurarak yaklaşmalıyız :3: