moda tasarımı bölümü olan üniversiteler - Moda Tasarımı Bölümü Taban Puanları - Moda Tasarımı Bölümü Bursları - Anadolu Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü - moda tasarımı bölümü taban puanları

Moda Tasarımı Bölümü sadece 2 üniversitede bulunuyor. Bu yüzden de Moda Tasarımı Bölümü’ne Türkiye’de yılda sadece 112 kişi kabul ediliyor. Evet biri özel olan bu iki üniversitede bölüm için toplamda 3 farklı program bulunuyor.
Anadolu Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin burslu ve ücretli iki programı olmak üzere toplam 3 farklı program.

İlk olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi ile başlayalım. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Moda Tasarımı Bölümü taban puanları ve kontenjanları 2009 yılında şu şekildeydi:
İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü (Burslu): 338.809 / 5 kişi
İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü (Ücretli): 243.132 / 50 kişi
İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin burslu programı bu bölüm için en yüksek puana sahip olan program oluyor. Ancak aldığı öğrenci sayısı sadece 5 kişi.

Anadolu Üniversitesi’nin kontenjanı ise 57 kişi. Bu üniversitenin Moda Tasarımı Bölümü puanı ise 2009 yılında 308.853 idi.
Son olarak bu bölümün bulunduğu fakültenin iki üniversitede birbirinden farklı olduğunu aktaralım. Anadolu Üniversitesi’nde bu bölüm Endüstriyel Sanatlar Yüksekokulu’nda yer alırken, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde bölümün bulunduğu fakültenin ismi; Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi .

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 4533
favori
like
share