himalaya tuzu faydaları - Himalaya Tuzunun Yararları Nelerdir - Himalaya Tuz Kıristalleri İle İnhalasyon - Himayala Tuzu Nedir

Himalaya Kristal Tuzları Sole, Sofra tuzu ve Banyo tuzu olarak kullanımı yanısıra Tuz Kristalelleri çözeltisi ile İnhalasyon olarakta kullanılır.
Himalaya Tuzu inhalasyon olarak ;
# Asıtm
# Bronşit
# Sinüzit
# Nezle – Grip gibi rahatsızlıklarda kulanılır.Himalaya tuzunu inhalasyon olarak kullanmak için geniş bir içine yaklaşık 1-2 litre sıcak suyun içine 15-40 gr doğal himalaya tuzunu ilave ediniz. Başınıza resimde görüldüğü gibi bir havlu örtünerek buharın üzerine doğru eğilin. 10.15 dakika boyunca burundan nefas alıp ağzınızdan nefes verin. Haftada birkaç kez yapacağınız uygulama yeterlidir

Yüksek tansiyon insanlarda tek başına çıkan bir hastalık değildir. Yüksek tansiyonla beraber beyinde beyin kanaması riski, gözlerde görme bozukluğu, damarlarda kanama, kalpte kalp krizi riski, böbreklerde böbrek yetmezliği gibi birçok hastalığıda beraberinde getirir.

Tansiyon ilaçları ise tansiyonu dengede tutmak adına vücutta bazı organların işlevini kısıtlayarak vücut dengesini bozar.

Himalaya tuzu ile yapılan tuzlu su kürü direk kan dolaşımını ve beyni etkilediği için bazı kişilerde azda olsa ilk başta tansiyonu biraz yukarı çıkartsada kısa sürede tansiyon geri inerek dengeye oturur ve tuzlu suyun düzenli kullanılmasıyla tansiyon sorunu ortadan kalkar zamanla tansiyon ilaçlarına ihtiyacınız kalmaz ve ilaçların vücuda verdiği yan etkilerden kurtulmuş olursunuz.

Tuzlu su içme kürü sadece hastalıklara karşı ya da sadece hastalık bitinceye kadar anlaşılmamalıdır. Insanın yalnızca kaybedilen sağlığın geri getirilmesi için değil, var olan sağlığımızı korumak için de tuzlu su içme kürü yapmamız gerekir.

İnsanoğlu normal koşullarda dünyaya sağlıklı gelir. Nasıl ki dünyaya gelinceye kadar ana rahminde tuzlu su içerisinde büyürse, ölünceye kadar da bu tuzlu suya ihtiyaç duyar. Daha öncede belirttiğimiz gibi su ve tuz yaşayan canlı için en önemli besin kaynağıdır. Ne tuzu tatlandırıcı olarak nede suyu, susadığımız zaman içmemiz gereken bir madde olarak görmek gerekir. Her gün ama her gün susayalım, vücudun ihtiyacı olan suyu ve tuzu almamiz gerekir. Sağlıklı ve dengeli gelişmelerini sağlamak için, çocuklarımıza da su içmeyi ögretmemiz gerekir.

Himalaya kristal tuzuyla, sağlığınızı korumak ya da geri kazanmak için tuzlu su kürü uygulamaya başladığınız zaman, evinizdeki rafine edilmiş tuzu da hemen mutfağınızdan uzaklaştırmanız gerekir. Yoksa bir taraftan, hazır yiyeceklerde aldığımız tuz, öbür taraftan evde kullanılan rafine edilmiş tuz, yaptığımız kürün doğru sonuçlara ulaşmasını engeller.

Sürekli içilecek tuzlu su kürü vücutta şu değişmelere sebep olur.

Vücudun asit ve baz dengesini olumlu etkiler.

Vücudun elektrik yükünü olumlu etkiler.

Dolaşım sistemini ve organlarını olumlu etkiler.

Kan basıncının düşmesine sebep olur.

Vücutta biriken toksinlerin ve ağır metallerin dışarı atılması sağlar.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2340
favori
like
share
canan21 Tarih: 20.03.2013 11:27
resim göremiyorumm