Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından Hertha BSC Berlin'de oynayan milli futbolcu Yıldıray Baştürk, spor hayatının en güçlü dönemini yaşadığını söyledi.

Yıldıray, Alman spor dergisi Kicker'e verdiği röpörtajında, olgunlaştığını belirterek, "Hiç bir zaman böyle tam verimli ve istikrarlı olmamıştım. Leverkusen'de oynarken de önemli bir oyuncuydum. Ancak hiç bu kadar güçlü olmamıştım" dedi.

Herhta BSC Berlin Teknik Direktörü Falko Götz'ün, kendisini takımın en önemli oyuncusu olarak nitelendirmesinin hatırlatılması üzerine de Yıldıray, "Bu değerlendirmeye çok sevindim. Ben Berlin'de başlangıçtan bu yana taşıyıcı bir rol üstlendim" diye konuştu.

Saha dışında sakin bir görüntü verdiğini, ancak idmanlarda ve maçlarda hiç sakin olmadığını ifade eden Yıldıray, "İdmanlarda ve maçlarda mümkün olan tüm sorumlulukları üstleniyorum. Geçen yıllarda daha sesli olmayı öğrendim. Genç oyuncuların bana baktıklarını görüyorum. Benden kendilerini yönlendirmemi istiyorlar" dedi.

Her şart altında Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istediğini söyleyen Yıldıray, Hertha BSC Berlin ile bir yıl daha anlaşması olduğunu, yaz döneminde kulüp ile geleceği hakkında bir görüşme yapacağını belirtti.

Hertha BSC Berlin'den ayrılmasının olasılık dışı olmadığını ifade eden Yıldıray, ancak şimdilik mayıs ayına kadar maçlara konsantre olacağını söyledi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 331
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 13.05.2006 22:40
Paylaşım için teşekkürler... :85: