[COLOR=orangered]Değerli ve Çok Kıymetli Dostlarım ve Canım Arkadaşlarım. İslam ve İslama Olan İnanç ve Bağımlılığımızı Bir DUA ile Pekiştirmek Adına, Tüm Değerli Dostlarımdan, Dünyanın Bir Yerlerinde Mazlum ve Haksızlığa Maruz Müslüman Ve İnanç Halkları İçin Bir DUA. Herkes Bildiği ve Gönlünden Geçen Bir Duayı Allah (c.c) Rızası İçin Bizlerle Paylaşsın... En Büyük ve Tek Silahımızdır DUA... Hamd ve Senalarım ile, Allah (c.c) Bu Kutsal Hayırınızdan Razı Gelmesi Temennisiyle...

İlk Dua Benden Güzel Dostlarım...Estağfirullahellezi la ilahe illa hüverrahmanürrahim el-hayy-ül-kayyumüllezi la-yemutü ve etubü ileyh Rabbiğfir li...

Günahımız çok, Sayıya Gelmez. Fakat Senin Rahmetin, Afediciliğin, Nihayetsiz, Sınırsız. Hem Bizleri Tövbe Kapında Daim Eyle, Hem de İşlenmiş Günahlarımızı Tekrar Ettirme, Bizleri Hıfz Eyle. Zorda ve Darda Kalanlara Rahmetini Esirgeme Allahım AMİN.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5159
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 12.05.2007 09:28
Allah razı olsun
leotombak Tarih: 25.04.2006 11:00
SU VE DUA

JAPON araştırmacı Dr. Masaru Emotonun on yılı aşkın bir süredir gördükleri,

suyun hiç de duyarsız, cansız, sıradan birşey olmadığını düşündürüyor. Su sesi dinliyor,

söze kulak veriyor, deyim yerindeyse

üzülüyor, ağlıyor, küsüyor, seviniyor, gülüyor. Nasıl mı?

SU insan hayatının en önemli vazgeçilmezi... Susuz edemiyoruz. Susuz hayat mümkün görünmüyor. İnsan vücudunun ve yeryüzünün dörtte üçü, meyvelerin ise yüzde 90a yakını sudan oluşuyor. Aslında her birimiz su içinde yaşıyoruz. Hücrelerimiz ince bir zarla çevrelenmiş birer su küpüne benziyor. Bu küçücük küpler içindeki herşey su içinde oluyor.

Su hayatımızın bu kadar merkezinde olduğu halde, suyu hep varmış varsayıp üzerinde düşünmeye bile değer görmüyor olabiliriz. Sudan ucuz pek az şey var gündelik hayatımızda. Sözümona, su basit bir madde. Sıradan bir molekül. Önümüz sıra akıp giden, cansız, duygusuz birşey.

Öyle mi?

Japon araştırmacı Dr. Masaru Emotonun on yılı aşkın bir süredir gördükleri, suyun hiç de duyarsız, cansız, sıradan bir şey olmadığını düşündürüyor. Su sesi dinliyor, söze kulak veriyor, çevredeki duygu atmosferini yüzüne yansıtıyor. Deyim yerindeyse üzülüyor, ağlıyor, küsüyor, seviniyor, gülüyor, neşeleniyor, barışıyor.

Emotonun yaptığı çalışmalar su moleküllerinin ve atomlarının bir insan duyarlılığına sahip olduğunu resmen ortaya koyuyor. Emotonun bugünlerde dünyanın çeşitli şehirlerinde heyecanla sergilediği çarpıcı görüntüler herşeyi anlatıyor.

Dr. Emoto her bir maddenin kendine özgü bir manyetik alanı olduğu gerçeğinden yola çıkmış ve ilk olarak suyun manyetik alanını incelemeye başlamış. Emoto, herşey gibi, su moleküllerinin de manyetik alanının elektronların atom çekirdeği etrafındaki dönüşlerinden kaynaklandığını hatırlatıyor. Elektronların dönüşü ve dolayısıyla da suyun manyetik alanı, çevredeki ses dalgalarından etkilenebilir miydi? Konuşulan sözlerin içeriğinin olumlu ya da olumsuz olması suyun manyetik alanını ve dolayısıyla moleküler ve atomik yapısını etkileyebilir miydi? Emoto mikroskopla fotoğrafını çektiği su kristallerine bakarak, bu sorulara kesin bir Evet cevabı veriyor.

Emoto ve ekibi ilk olarak suya müzik dinletmiş. Bir miktar arıtılmış suyu birkaç saat farklı müzikler yayınlayan iki hoparlörün önünde bekletmişler, sonra bu suları dondurarak su kristallerinin fotoğrafını çekmişler.

Emotonun ekibi su moleküllerinin insan sözünün içeriğinden nasıl etkilendiğini görmek için Fujiwara Barajından topladıkları suya dua okumuşlar. Su kristalinin duadan önceki biçimi ile duadan sonraki biçimi arasında belirgin bir farklılık gözlemlemişler.

Suyun tüm bir hayatı yakından ve derinden etkilediğine dikkat çeken Dr. Emoto, negatif duygularla içilmiş suyun ya da negatif duygular yüklenmiş suyun canlı bedeni içindekilere adı konmamış zararlar verebileceğini belirtiyor. Canlı bedenleri büyük oranda su içerdiğine göre, negatif duyguların, sözlerin ve müziklerin kanser oluşumuna zemin hazırlayacak derin moleküler değişikliklere de yol açabileceğine dikkat çekiyor.

Bu bakımdan, siz siz olun, sevdiklerinizin huyuna suyuna gidin. Tek bir sözünüzün ve hatta bakışınızın bile vücut kimyasını etkileyebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

SU DUANIN ÖNEMİNİ NE KADAR DA BİLİYOR DEĞİL Mİ ???

PEKİ BİZ DUANIN ÖNEMİNİ NE KADAR BİLİYORUZ?????????????????????? SELAMETLE.
cristiana Tarih: 24.04.2006 11:19
Ellerimizi Sana aciyoruz Allah'im!
Keyfi idareler altinda inleyen milyonlarca garibin Senden istedigi ne ise, onun icin...

Ey Rab'bimiz!
Arefe aksami toplanan pazarlarin ardindan, atilmis eski ayakkabilar icerisinde bayramda cocuguna giydirecek bir papuc arayan anne- babanin samimiyeti ne ise onunla...

Ey Rab'bimiz!
Filistin'de gozleri onunde uc aylik bebeginin taslara carpilarak katledildigine sahit olan ananin Sana cozulen lisaniyla...

Ey Rab'bimiz!
Dunyanin herhangi bir kosesinde, beli iki buklum olmus doksanlik dedenin sarigi, bir dusman elinin hinciyla basindan cekilip ayaklar altina alinirken ne hissettiyse o hislerle...


Ey Rab'bimiz!
Peygamber ummeti oldugunu soylemeye uatnacak hale gelmis su toplulugumuzu yeniden kendine dondur, kabahatlerimiz yuzunden kalplerimize yerlestirdigin vehn'i sokup al...

Ey Rab'bimiz!
Bizi yeniden Sana teslim olan insanlari kavusturdugun seref ve izzete kavustur!
AMIN AMIN AMIN
Asiyan Tarih: 24.04.2006 11:18
[COLOR="Pink"]Derman abi sonuna kadar katılıyorum

ne arabın aceme ne acemin araba bi üstünlüğü yoktur.Üstünlük ancak TAKVA iledir.


Daima doğru itikat üzere kalmak için okunacak dua;

Allahümme erinel hakka hakkan verzuknel ittibaa ileyhi ve erinelbatıle batılen verzuknel ictinabe anhü

Ey Allahım,bize hakkı hak olarak gösterve bizi haka tabi kıl; ve batılı batıl olarak göster ve ondan ictinap ettir (uzaklaştır)Allahümme ya mukallibel kulub .sebbit kalbi alaa dinike ve taatikel islam

Ey kalbleri döndüren (kalblere hükmeden)Allahım;benim kalbimi dinin ve islami itaatin üzerine sabit kıl


Bu iki kıymetli duayasabah namazının sünneti ile farzı arasında okumaya devam edenkimsenin itikadı doğru ve sağlam olur.
DermanAbi Tarih: 24.04.2006 09:51
[COLOR=orangered]NE KÜRT NE TÜRK NE LAZ NE İNGİLİZ NE ALMAN NE Şİİ NE ALEVİ NE SÜNNİ HİÇBİRİ MAHŞERDE SORULMAYACAK BUNLARIN ORDA HİÇ BİR ÖNEMİ YOK ÖNEMLİ OLAN MÜSLÜMANLIK ALLAH YOLUNDA GİTMEK ALLAH'A İSYAN ETMEK DEĞİL, ALLAHA DUA ETMEK DİLEĞİYLE; ALLAHIM SEN DUALARIMIZI KABUL EYLE!
gulcan57 Tarih: 22.04.2006 16:21
Peygamber Efendimiz SAV Cibril-i Emin'e " Siz Ebu Zerr'i taniyor musunuz" diye sordugunda, Cebrail Aleyhisselam : " Evet. O göklerde yerdekinden daha ünlüdür. Oralarda onu tanimayan yoktur. Bu da hergün iki defa yaptigi duadan ileri gelmektedir. Melekler ona hayrettedirler. Istersen çagir da ona o duayi soruver " deyince , ALLAh rasulü SAV , Ebu Zerr'i çagirmis ve söyle demis :
"Ey Ebu Zerr! Hergün yaptigin bir dua var mi?"

Ebu Zerr R.A. : " Evet, anam babam sana feda olsun, ey ALLAH'in Rasulü! O duayi herhangi bir insandan isitmedim. O, sadece RABBimin bana ilham ettigi on cümledir. Her gün iki kere onu söylerim. Bunu da söyle yaparim ; önce kibleye karsi yönelirim. Yüce ALLAH'i bir miktar tesbih, bir miktar tehlil ve bir miktar da hamd ederim. Sonra da bir miktar tekbir getiririm. Daha sonra su on cümlelik duayi yaparim :

Allâhümme innî es'elüke îmanen dâima*
Ve es'elüke kalben hâsiâ*
Ve es'elüke ilmân nâfiâ*
Ve es'elüke yekiynen sâdikâ*
Ve es'elüke dînen kayyimâ*
Ve es'elüke âfiyete min külli beliyyeh*
Ve es'elüke temâmel âfiyeh*
Ve es'elüke devâmel âfiyeh*
Ve es'elüke sükra alel âfiyeh*
Ve es'elüke ginâe anin nâs*

Manasi :

ALLAH'im ! senden korkan bir kalp niyaz ederim.
ALLAH'im! Senden yararli ilim isterim.
ALLAH'im! Senden dogru bir yakîn, derinden inanmak dilerim.
Senden sapasaglam bir din dilerim.
Her balaya karsi afiyet dilerim.
Verdigin saglik ve afiyete geregi gibi sükretmeye beni muvaffak kilmani dilerim. Ayrica beni kimseye muhtaç etmemeni de dilerim.

Bunun üzerine Cebrail Aleyhisselam söyle dedi :
" ey Muhammed ! Seni hak ile gönderen ALLAH'a yemin ederim ki, ümmetinden her kim bu duayi okursa, denizlerin köpügü, yeryüzündeki topragin sayisi kadar günahi olsa bile bagislanir. Ümmetinden rastladigim herhangi bir kimsenin kalbinde bu dua bulunursa, Cennetler ona asik olur. Iki melek de devamli olarak onun bagislanmasini diler. Cennet kapilari ona açilir ve melekler ona söyle seslenir ' Ey ALLAH'in velisi, hangi kapidan istersen gir Cennet'e'.
[ Nevâdiru'l- Usul ]
gulcan57 Tarih: 19.04.2006 18:44
[COLOR=orangered]Ey Rabbimiz! Şüphesiz vermeyi dilemeseydin dilemeyi vermezdin.. Huzuruna geldik ve tüm acziyetimizle önünde el açıyoruz..Yanlız senden istiyoruz ve yanlız Kaitanı yüzü suyu hürmetine yarattığın Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa s.a.v hürmetine dualarımızı kabul etmeni istiyoruz.Ey Rabbimiz! Rasulun senden istediği ne ise senden onu istiyoruz..Bizlere dunya hayatında da ahıret hayatında da iyilik ve güzellik nasip eyle..Doğru yola ilttiğin kalplerimizi yolundan ayırma Allah ım..Şüphesiz senin herşeye gücün yeter..Vermekte almakta senin elindedir...Hamd sanadır Ey Yüceler yücesi..Sen ki kimseye taşıyamayıyacağı yükü yüklemezsin,Rasulunun izinden gitmeye çalışan bu kullarınada taşıyamıyacağı yükleri yükleme Rabbim!Dünyanın neresinde olursa olsun senin adını anan tüm müslüman kardeşlerimize yardım et...Geleceğinden şüphe edilmeyen Kıyamet gününde bizleri yüzü ak çıkan ve Peygamberinin şefaatine nail olan kullarından eyle.. Sen ettiğimiz tüm hayır dualarını kabul eyle...
berkay_1907 Tarih: 19.04.2006 16:04
Bismillah tevekkeltü Alallah La havle vela kuvvete illa billah.

Bu dua tehlike ve şeytandan koruyan dua

--------------------------------------------------------------------------

Bismillahi mecraha ve mürsaha inne rabbi le gafurrahim.

Bu dua da kazadan ve beladan koruyan dua
leotombak Tarih: 19.04.2006 14:27
Rabbenağfir lenâ zünûbenâ ve israfenâ fî emrinâ ve sebbit akdâmenâ ven-surnâ alel-kavmil-kâfirîn

Ey Rabbimiz. Bizim günahlarımızı ve işlerimizde yaptığımız taşkınlıkları bağışla, muharebede ayaklarımızı sabit kıl; geri götürme. Kafirlere karşı bize zafer ver. (âli imran suresi-147) Âmin. Selametle.