Case 39 : Renee Zellweger, korku filmi Case 39'da başrol için kamera karşısına geçmeye hazırlanıyor. Zellweger bu kararla birlikte, daha önce oynamak için anlaşma sağladığı başka bir korku filmi olan The Eye'da rol almaktan vazgeçti.
Ray Wright'ın senaryosunu yazdığı Case 39, sorunlu bir aileye mensup olan 10 yaşındaki kız çocuğunu himayesi altına alan ve bu kızın başından geçenleri öğrenmeye çalışan görevlinin (Zellweger) hikayesi.
Temmuz ayı sonunda Kanada'da çekilecek filmin yönetmeni henüz belirlenmedi. Zellweger'ın bundan önce rol aldığı son korku filmi 1994 yapımı The Return of the Texas Chainsaw Massacre olmuştu.

****

Tenderness : Russell Crowe'un bağımsız gerilim Tenderness'de başrollerden birini oynayacağı açıklandı. Filmin yönetmenliğini Avusturalyalı John Polson (Swimfan) üstleniyor.
Şiddete yatkın bir gencin hikayesini anlatan yapımda Crowe, bu gencin karmaşık geçmişini araştıran polis memurunu perdeye yansıtacak.
Filmin çekimleri Mayıs ayında başlayacak ve Crowe bu filmi tamamladıktan sonra Temmuz ayında Ridley Scott'ın yöneteceği American Gangster'da Denzel Washington ile birlikte kamera karşısına geçecek. Oyuncu bu iki filmin ardından ise henüz ismi belirlenmeyen Baz Luhrmann filminde Nicole Kidman ile birlikte oynayacak.

****

Slipstream : Anthony Hopkins kendisi için özel bir öneme sahip olan Slipstream'de başrolü oynaması için Christian Slater'ı seçti. Gena Rowlands da filmde yardımcı rollerden birini canlandıracak.
Hopkins kendi yöneteceği filmin senaryosunu yazmanın yanısıra müziklerini de hazırlamıştı.
Senaryo, biri gerçek hayat biri de zihninde yarattığı olmak üzere iki farklı yaşamı olan orta yaşlı yazarın (Slater) hikayesi. Çölün ortasındaki lokantada geçen bir cinayet hikayesi yazmaya başlayan bu yazar, hikayesinde yarattığı karakterler ile gerçek hayatta karşılaşmaya başlayınca akıl sağlığından şüphe etmeye başlar.
Çekimleri Haziran ayında başlayacak filmde rol alacak birçok oyuncunun birden fazla karakteri canlandırması bekleniyor.

****

All The King's Men : Sean Penn, Jude Law, Kate Winslet, James Gandolfini, Mark Ruffalo, Patricia Clarkson ve Anthony Hopkins gibi büyük isimleri biraraya getiren All the King's Men'in yaklaşık bir yıllık ertelemeden sonra 22 Eylül'de gösterime gireceği açıklandı.
Orjinal olarak geçtimiz Aralık ayında gösterime gireceği açıklanan film, Oscar töreni için de iddialı yapımlar arasında gösteriliyordu. Fakat filmin gösterimine kısa süre kala Sony stüdyosu montajın ve müziklerin tamamlanamadığı gerekçesi ile filmin gösterimini belirsiz bir tarihe ertelemişti.
Robert Penn Warren'ın 1946'da yazdığı romandan uyarlanan hikaye daha önce 1949'da filme çekilmiş ve o yıl En İyi Film, Erkek Oyuncu ve Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar'larını kazanmayı başarmıştı.
Penn, filmin merkezindeki popülist politikacı Willie Stark karakterini canlandırırken, Schindler's List ve Gangs Of New New York gibi filmlerin senaryo yazarı Steven Zaillian filmin yönetmenliğini yapıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 353
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:31
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kurtjara Tarih: 20.04.2006 10:00
Gone, Baby, Gone : Ben Affleck'in ilk yönetmenlik denemesi olan Gone, Baby, Gone kadrosuna Ed Harris de eklendi.
Senaryoyu, Mystic River romanının da yazarı olan Dennis Lehane'in yazdığı aynı adlı romandan Affleck kendisi uyarlamıştı. Hikaye, 4 yaşındaki bir kız çoçuğunun kaçırılması olayını araştıran iki özel dedektifin hikayesini anlatıyor. Harris dedektiflerden birisini oynayacak.
Casey Affleck ve Michelle Monaghan'ın rol almasının daha önce kesinleştiği filmde Affleck'in kendisi oynamayacak. Çekimler Mayıs ayı içinde başlıyor.

****

Noah Baumbach : Geçtiğimiz sene yönettiği The Squid and the Whale ile özellikle bağımsız sinema çevrelerinde birçok ödül kazanan yönetmen Noah Baumbach henüz ismi belirlenmeyen yeni filminin kadrosuna John Turturro'yu da dahil etti.
Nicole Kidman, Jennifer Jason Leigh ve Jack Black filmde oynayacak diğer tanınmış isimler. Kidman filmde, 8 yaşındaki oğlunu, uzun süredir görmedği kızkardeşi (Leigh) ile tanıştırmak için onun evine götüren orta yaşlı kadını oynuyor. Black ise kızkardeşinin eşi rolünde.
Turturro son olarak Robert De Niro'nun yönettiği The Good Shepherd'daki küçük rolü için bu filmin setinde bulunuyordu.
eBRuLy Tarih: 19.04.2006 14:50
bilgilerin icin tesekkürler