Ezan okunurken siz neler düşünüyorsunuz o mubarek kelimeleri duyduğunuzda siz ne hissediyorsunuz?

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1230
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 12.05.2007 09:30
Allah razı olsun
ClLglN_MuRaT Tarih: 22.04.2006 23:40
sizlere teşekkür ediyorum arkadaşlar bu güzel alıntıları bizimle paylaştığınız için. şahsen ben ezan okunurken elim ayağım birbirine karışıyor ve sanki ruhum bedenime sığmıyor. okunan ezanın üzerinden vakit gecer ve namazı kılamazsam yüreğim sancımaya ve göğüs kafesim beni sıkmaya başlıyor. Allah(c.c.)'nun selamı üzerinize olsun.
goksahan Tarih: 22.04.2006 14:44
ülkemizi gezmek için gelen turistlerden birtanesi camileri gezerken namaz vakti gelmiş ve ezan okunmuş turis ezan okunurken makamdan o kadar etkilenirki güzeliğinden o dakikadan sonra kafasını bişeyler kemirmeye başlar müslüman olmaya karar verir ve ezanı okuyan imama bir miktar para verir sonra diğer bir namaz vaktinde farklı bir yerden ezan dinler ve dinini değiştirmekten vaz geçer çünkü ezanın çekiciliğini o ezanda bulamamıştır gider o imamada beli bir miktar ücret öder çütkü az kalsın müslüman olacaktım der sen beni geri caydırdın der


tabiki bunların hepsi bir mahane dir gerçek iman eden insan ezanın mahane ederek din değiştirmez ama makamla dinlerken ezandan daha çok haz alırım
leotombak Tarih: 22.04.2006 14:23
Güzelliği bulmak için tüm dünyayı dolaşsak da, onu içimizde taşımıyorsak asla bulamayız. Selametle.
cristiana Tarih: 22.04.2006 14:17
Bu konuyla ilgili guzel bir yasam hikayesi okudum
Sizlerle paylasmak istiyorum:


Duyduğu ezan sonrası dünyası bir anda değişen Alman turist Edith Gebauer, Alanya Müftülüğü'nde Kelime-i Şehadet getirdikten sonra gözyaşlarına engele olamadı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde Müslüman olan Alman turist kelime-i şehadet getirirken sevinç gözyaşlarını tutamadı. Müslüman olmak istediğini söyleyerek Alanya Müftülüğü'ne başvuran 54 yaşındaki Alman turist Edith Gebauer, 'Edibe' ismini aldı. Gebauer, kendisini en çok ezanın etkilediğini anlattı.

Alman Gebauer için Alanya Müftülüğü'nde ihtida programı düzenlendi. Alanya Müftüsü Muhammet Gevher, İslam dininin şartlarını anlattıktan sonra Alman Gebauer'e içten bir şekilde şartları kabul edip etmediğini sordu. Şartları kabul eden Gebauer, Alanya Müftüsü Gevher'le birlikte Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. 'İslam dinini seçerek müslüman olmak demek ebedi mutluluğu seçmiş olmak demektir.' diyen Gevher, 'Müslümanlığı seçmekten daha güzel bir şey olamaz. Allah geçmiş günahlarını affedecektir. Dualarımız bu yöndedir. Hayırlı olur inşallah.' diye konuştu.

Müftü Gevher'in bu sözlerinin ardından kendini tutamayarak gözyaşlarına boğulan Gebauer, 'Şimdi kendimi çok mutlu ve hafiflemiş hissediyorum. Müslüman olmakla iç huzuru buldum ve rahatladım.' diyerek mutluluğunu dile getirdi. Daha sonra Alanya Müftüsü Gevher, Alman Gebauer'e ihtida belgesi verdi. Gebauer, önümüzdeki günlerde Alanya'ya yerleşmeyi düşünüyor.

Müslümanlığı seçen Alman Gebauer, en çok okunan ezanlardan etkilenmiş. Gebauer, Alanya'ya ilk defa 1998 yılında gelmiş. 2002 yılında eşi vefat ettikten sonra çok büyük bir üzüntü yaşayan Gebauer, manevi bir boşluğa düşerek arayış içerisine girmiş. Alanya'da bir Türk ailesiyle tanıştıktan sonra hayatı değişen Gebauer, Müslümanlar'ın yaşantısına hayran kalmış. Müslümanlığı seçmeden önce Katolik olan Gebauer'ın tercihinde her gün 5 vakit okunan ezan büyük rol oynamış.

Bir Türk aileyle tanışması kendisi için dönüm noktası olan Gebauer, 'Türk ailenin evine gidip gelmeye başladım. Orada aile yapılarının ne kadar düzgün ve birbirlerine karşı ne kadar saygılı olduklarını gördüm. Özellikle ibadetlerine çok büyük önem vermeleri beni çok etkiledi. İlerleyen günlerde Alanya'ya yerleşeceğim.' dedi.

Allah herkese hidayet nasib eylesin...
Selam ve dua ile...
leotombak Tarih: 22.04.2006 12:35
Ezan okunurken aklıma gelen şey; insanın bu dünyadan ve dünyanın meşgalelerinden alakayı kesmesi, bu dünya hayatının dışında ahiret hayatınında olduğunu unutmayıp o hayat için yerine getirmesi gereken en önemli görev vaktinin geldiğidir. Hz. Bilal ve İslam için verdiği mücadele aklıma gelir. Gurbette olan arkadaşlarda her ne kadar ezanı işitmeseler bile ezanın manevi hazzını yüreklerinin derinliklerinde hissedeceklerinden eminim. Selametle.
GÜLSiMA Tarih: 22.04.2006 11:00
üzülmeyin arkadaşlar ne olur ya :79:

ezan bir davet bizi yaradanın bir çağrısı bize.ey kulum gel yanıma diyor.ve secdeye değdiğinde alınlar kimse yok sadece sen ve yaradanın var o anda.bundan daha güzel bir davet olabilirmi yaradana kavuşmak için.rabbiminde izniyle bu ezan sesi an gelecek dünyanın heryerinden duyulacak.selam ve dua ile
cristiana Tarih: 22.04.2006 10:36
Alinti:
Turkiyede ne guzel , sabahlari ezanla uyanir namaza kalkardik pencereden iceriye dolan o essiz ezan sesi bambaska bir haz ve huzur aliyor insan , en cok bunun icin Turkiyede olmak isterdim

Aynen ablacim aynen:79:
Bilgisayarda olan programlarla avunuyorum...:79:
DeNiZKiZi Tarih: 22.04.2006 04:18
Turkiyede ne guzel , sabahlari ezanla uyanir namaza kalkardik pencereden iceriye dolan o essiz ezan sesi :79: bambaska bir haz ve huzur aliyor insan , en cok bunun icin Turkiyede olmak isterdim