Vizyona Giriş Tarihi
28.04.2006

Türü
Komedi

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
83 dakika - 2006

Yönetmeni
Jason Friedberg, Aaron Seltzer

Oyuncular
Alyson Hannigan
Adam Campbell
Jennifer Coolidge
Tony Cox

Senaryo
Jason Friedberg, Aaron Seltzer

Müzik
David Kitay

Görüntü Yönetmeni
Shawn Maurer
Romantik komedileri ti'ye alan bir film

Scary Movie filminin senaristlerinden Aaron Seltzerve Jason Friedberg, bu kez romantik komedi tarzındaki filmlerin peşine düşmüş. Buluşma Olayı, bu tarz filmleri sevenler ve bu tarz filmlerden nefret edenler için birebir. Filmin yapımcıları bunu, Romantik kadınların kesinlikle seyretmek isteyeceği ve erkeklerin ise gülmek için mutlaka izleyecekleri bir film yapmak istedik. sözleriyle açıklıyor.

Film, romantik ve umutsuz Julia Jonesun hikayesini en romantik yerinden anlatmaya başlıyor: Sonunda hayallerinin erkeğini bulan genç ve güzel bir kadın... Bir İngiliz Grant Funkyerdoder... Fakat evlenmeden önce kalbinin sesini dinlemeli Big Fat Greek Wedding, Zor Baba ile tanışmalı ve Darısı Başıma demelidir. Üstelik de çok ama çok hoş bir arkadaşı En İyi Arkadaşım Evleniyor havasında olmalıdır.

Yıllardır spor filmleri, ajan filmleri veya korku filmleriyle dalga geçen filmler yapıldı. Her türün kendine ait tarzı ve klişeleri olduğu bilinse de, bunları komedi unsuru olarak sunan filmler hep ilgi çekti. Friedberg ve Seltzer ikilisi bu kez farklı bir türe, romantik filmlere yöneltmişler kameralarını.

Bir sürü romantik komedi seyrettik; seyrettiklerimizden eğlenceli bir yan çıkarmak aslında hiç de zor olmadı diyen Aaron Seltzer, sözlerini şöyle sürdürüyor: Hafızamıza kazınmış romantik filmlerden unutulmayacak sahneler seçtik ve bu sahnelerin üzerine yeni bir hikaye oturttuk. Gerçekten komik bir hikaye!

Friedberg ise Buluşma Olayının klasik bir bakış açısı olduğunu söylüyor. Cici kızım büyür ve çok güzel bir genç kadın olur... Hayallerinin erkeğini bulur ama tabii ki ebeveynleri bu adamdan nefret ederler. Ve düşünebileceğiniz her zorluğu çıkarırlar... Ne dersiniz bu hikayeyi bir çok yerden hatırlamıyor musunuz?

Filmin başrollerinde Alyson Hannigan (Julia Jones), Adam Campbell (Grant Funkyerdoder), Jennifer Coolidge (Roz Funkyerdoder), Tony Cox (Hitch), Fred Willard (Bernie Funkyerdoder) ve Eddie Griffinrol (Frank Jones) kamera karşısına geçmiş. Aaron Seltzer ve Jason Friedbergin birlikte yazıp yönettikleri filmin müziklerini David Kitay bestelemiş.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 782
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:10
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
samet74 Tarih: 26.06.2006 15:01
tsk
ozlems_o Tarih: 23.04.2006 21:09
güzel bir filme benziyo merak ettim. :20:

kurtjara sağol