[COLOR=coral]

düşünceleri toparlayamama, isimleri unutma gibi durumların, konsantrasyon bozukluğunun işareti sayılabileceği belirtildi.

Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinir Bilimleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurselen Toygar, yaptığı açıklamada, dikkat dağınıklığının çeşitli nedenlere bağlı olduğunu bildirdi.

Toygar, Beyin yorgunluğu, uyku düzensizliği, ısı ve ışık değişimleri, ekonomik sorunlar, aile içi iletişimsizlik ve gelecek kaygıları insanları konsantrasyon bozukluğuna itiyor dedi.

Mutsuzluk, umutsuzluk, uyku bozukluğu gibi sorunları beraberinde taşıyan stresin, konsantrasyonu da etkilediğini belirten Toygar, şunları kaydetti:

Konsantrasyon bozukluğu en çok gençleri etkiliyor. Sistemin yarattığı istenmeyen meslek seçimi, çeşitli televizyon programları, manevi değerlerin yerini maddi değerlerin alması gençleri olumsuz etkiliyor. Neyi, nasıl isteyeceğini bilmeyen genç, depresyona sürükleniyor. Konsantrasyon bozukluğu olan gençleri yönlendiren birileri de yok.

Toygar bu konuda ailelere büyük görev düştüğünü ifade ederek, gençlere doğru hedeflerin gösterilmesini istedi.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 519
favori
like
share
casper Tarih: 21.04.2006 22:02
sanırım bu sorun bendede var,bazen isimleri unutur oldum :79:
SU-PERISI Tarih: 21.04.2006 20:53
Konsantrasyon bozukluğu yeterli beslenememe ve psikolojik nedenlerden dolayı ortaya çıkıyor
doktoruydu Tarih: 21.04.2006 20:43
teşekkürler....