[COLOR=coral]Soğuk hava ve fırtınaları ardımızda bıraktığımız bu günlerde baharda bizi neler bekliyor gelin birlikte bakalım.Leylak rengi Geçtiğimiz baharların capcanlı turkuvazlarından sonra bu baharın bize sunduğu ilk renk biraz daha az parlak olarak adlandırabileceğimiz pastel bir renk olarak vitrinlerde yerini alıyor. Aslında leylakla birlikte pastellerin geri dönüşünü de izliyoruz hep beraber. Baharın bu ilk günlerinde lacivert, kahve tonları ve zeytin yeşilleri ile vurgulayabileceğiniz leylak tonlarını, yaz aylarında biraz daha ağırbaşlı, zarif seçimler bekliyor. Yumuşak beyazlar, kremler eşlik edecek yazın leylağa... Uzakdoğu etkileri - Doğu ile Batının buluşması Geçtiğimiz aylarda Bir Geyşanın Anıları adlı filmin gösterime girmesiyle hemen her yerde Japon esintileri taşıyan tasarımlar gözümüze çarpıyor. Geçen yıl çok moda olan tunik üstleri şerit kemerlerle kimono havasına sokabilir, bambu işli parmak arası terlikler ve çantalarla Asya esintilerini siz de yazlık gardırobunuza taşıyabilirsiniz. Mandarin yakalı ceketleri de unutmamak gerek. Aksesuarlar ve kumaşlarda parlak renkler ve çiçek desenlerinden faydalanarak bu görüntüye yaratıcılığınızı katabilirsiniz. Dantel dokunuşlar İster ceketin içinden gözüken bluzun yakası ister baştan aşağı tüm


kıyafet. Bu sezon dantel her yerde... Elbette baharın diğer trendleri tığ işi, uçuşan etekler ve şık jean kesimleri ile el ele yürüyor danteller. Dantelli bir kaşkorseniz ile tığ işi bir üstü etek boyu dantelli bir etekle, şık bir çift ayakkabı ve çantayla eşleştirip romantik anların tadını çıkarabilirsiniz.

Metalik ayakkabılar, çantalar ve kemerler de bahar ve yaz aylarında kendinize ışıltı katmak için mükemmel seçimler. Yine gözde beyazlarınızla, parlak renklerle gece ve gündüz kullanabilirsiniz. Bu sezon metalik aksesuarlar eskiden olduğu gibi parıl parıl parlamıyor, daha sessiz ve sakin, uslu ışıltılar saçarak daha çok kullanım alanı sunuyorlar bize.

Sezonun ipuçları doğrultusunda aksesuar seçimlerinizi yaparken sadece modayı değil çalışıyorsanız profesyonel kimliğinizi de göz önünde bulundurmanızı hatırlatmak istiyorum. Günümüz rekabet koşullarında başarılı olmak ve iz bırakmak isteyen çalışan kadının modayı takip ederken verdiği mesajlara da dikkat etmesi gerekiyor. Giysilerimiz gibi aksesuarlarımız da bizi bir bütün olarak tamamlarken, verdikleri mesajlar söylediklerimizle çelişmemeli. Güven ve saygı uyandırmanız gereken ve işin ön planda olduğu bir düzenin bir parçasıysanız düzeni doğru temsil etmeniz gerekir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 527
favori
like
share
casper Tarih: 25.04.2006 08:37
Bahar vitrinleri daima çok ilgimi çekmiştir,
soğuk kış günlerinden sonra insanın için ısıtan cıvıl cıvıl vitrinler
ECE_06 Tarih: 25.04.2006 00:21
[COLOR=orangered]Demekki bu yaz vitrinler cıvıl cıvıl kıyafetlerle süslenecek ne güzel bayılırım vitrinleri seyredip alışveriş yapmaya teşekkürler.