"BigEye" programını geliştiren CBR Software firmasının çözüm ortağı Kedi Yazılım Danışmanlık Bilgi İşlem şirketi Yöneticisi Selçuk Yusuf Tanaltı, günümüzde işverenlerin verimi artırma adına çok farklı metotları deneyerek, çalışanlarından en üst düzeyde yararlanmaya çalıştığını kaydetti.
Dakika dakika çalışan takibi
Tanaltı, "Program sayesinde işveren çalışanın bilgisayar başında ne yaptığını dakika dakika görebiliyor. Hangi siteye girdiğini, hangi programda çalıştığını, ne yazdığını, hangi işlemi yaptığını izleyebiliyor. Şu an bir çok işadamı bu programı şirketlerine kurduruyor. Bu program sayesinde 80-90 bilgisayarı, tek bir bilgisayar üzerinden takip etme şansınız var.
Bilgisayar üzerinden sadece metinsel değil, görsel olarak da takibi mümkün kılan bu sistem, personelin işe ciddi bakıp bakmadığını kanıtlar nitelikte. Patronu aradığı zaman bir çalışan (Şu anda sizden gelen dosyaları bilgisayara aktarıyorum) derken messenger ile yazışıyorsa, işveren bu program sayesinde gerçekte hangi işlemin yapıldığını görülebilir. Ayrıca, çalışanların sakıncalı sitelere girişi de bu yolla önlenebilir. Program ile otomatik haritalama, iş akış görünümleri, izleme- tatbikat, hata yönetimi, uzaktan kontrol, Windows için donanım/yazılım envanter yönetimi, envanter değişim yönetimi, yazılım paylaştırma, web üzerinden raporlama, performans izleme, CISCO, MOTOROLA ve tüm SNMPv aktif cihazları izleme yeteneği, istemci-sunucu mimarisi, ağ yazıcılarını izleme, windows tabanlı policy yönetimi, syslog tutma imkanı sağlıyor. Otomatik sorgulama yaparak, hangi makine 256 MB RAM üzeri bellek kullandığını, hangi makinenin 256 MB RAM ve Windows 2000i kullandığını, hangi makinede ICQ veya messenger yüklü olduğunu gösterir.
İki cihazı yazılım ve donanım olarak karşılaştırabilir. Seçilen bir cihazla belirlenen bir ağın cihazlarını karşılaştırma yapabilir, internet kullanım raporları tutar" dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 797
favori
like
share
D_tox Tarih: 25.04.2006 20:39
EYVAHHH ulAN SİGARA İÇMEYE BİLE GİDEMİCEZ DESENE hemen rapor verecek"şuan pesonelinizden D_ToX arazi" hehehehee
kurtjara Tarih: 24.04.2006 10:06
Biz çalışanlar için kötü bir durum, aslında performans düşmesine neden olur bu sistem yaklaşık gün içersinde 8 saat pc başında oturuyorken bir anda bu uygulama ile bu oran 2-3 saatte düşer bence yani :20: :5:
casper Tarih: 24.04.2006 09:12
morhanp Tarih: 24.04.2006 00:34
İnsanların başında kırbaçla dikilen zebella gibi bişi bu be
Bırakın adam biraz oyun oynasın biraz msn de chat yapsın
Hep iş iş ..... nereye kadar :20:
İnsanlara özgürlükkkkkk
casper Tarih: 23.04.2006 08:54
iş yerinde kontrolü sağlamak,iş harici bilgisayar kullanımını önlemek için çok yaralı bir program