Şükrü Saracoğlu Stadı'nda açılan küfürlü pankart ve Fenerbahçeli yöneticilerin tavırları Galatasaray'ı ayaklandırdı. Başkan Yardımcısı ve Futbol Şube Sorumlusu Adnan Polat, derbi maçta olumsuz tabloların sergilendiğini belirterek Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı eleştirdi.

Derbinin sonunda açılan küfürlü pankartın kendilerini çok rahatsız ettiğini vurgulayan Polat, "Şampiyonluk için her şeyin mübah olduğu bir ortamda oynadık. Yazık, futbol, futbol olmaktan çıkmış. Gazetelere bakıyorum sadece Milliyet pankartın fotoğrafını kullanmış. Aziz Yıldırım'ı kutluyorum! Herkes ondan korkuyor. Baksanıza tek kelime etmiyorlar. Hani bütün pankartları tek tek kontrol edeceklerdi. Bu pankarttan nasıl haberleri olmaz" dedi.

Vestel Manisa - Fenerbahçe maçından sonra anons yapan kişinin tutuklandığını ve medyanın hafta boyunca bu olaydan söz ettiğini kaydeden Başkan Yardımcısı, "Derbide o pankarttan sonra sinirlenen taraftarımıza biber gazı sıktılar. Manisa'daki tahrikse bu da tahriktir. Ayrıca maçta elektronik bir ıslık vardı. Ancak herşeye rağmen şampiyonluğu biz kazanacağız" diye konuştu.

Basın toplantısı yapacak

Kadıköy'deki olaylarla ilgili bugün bir basın toplantısı düzenleyecek olan Adnan Polat maçta hiçbir Fenerbahçeli yöneticinin kendilerine 'hoşgeldin' demediğini de açıkladı. Polat, "Bu olaylara hiç gerek yoktu. Biz orada misafirdik. Ama kimse yanımıza gelmedi. Bu nasıl misafirperverlik?" ifadesini kullandı.

Bu arada maçı yan yana izleyen Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın ile Aziz Yıldırım'ın tek kelime konuşmadıkları öğrenildi. Canaydın olayı doğrularken, sadece Fenerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu'nun hal hatır sorduğunu söyledi.

Öte yandan Aziz Yıldırım'ın maçtan önce açıkca Özhan Canaydın'ı hedef alarak, "Stadınızda bana sürekli küfür ediliyor, ama sesiniz çıkmıyor. Şimdi ise başkanınız fair - play diye ortaya çıkıyor" ifadesini kullandığı öğrenildi. Yıldırım'ın bu sözlerini duyan eski yönetici Ergun Gürsoy'un güçlükle sakinleştirildiği vurgulandı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1268
favori
like
share
GS2004 Tarih: 27.04.2006 19:57
icimizdeki aklimizdaki cirkin futbol sevgisi degismedikce ölünceye kadar birbirimizi yer bitiririz futbolumuzda hic bir yere varamaz yazik:79:
okanoo28 Tarih: 27.04.2006 18:11
takımın sevmeyen sahte taraftarlar yüzünden adam akıllı maçına gidip takımını destekleyenlerin adı da kötüye çıkıyor... yazıklar olsun :9:
GS2004 Tarih: 27.04.2006 17:06
Türk futbolu niye oldugu yerde sayiyor alin size sebeblerden bir kaci bütün yöneticiler ve takimini sevmeyen sahte taraftarlar neyse mörelim bozuldu yine :18: :19: :79: .
okanoo28 Tarih: 26.04.2006 18:21
yaw bu yöneticiler böyle demeçlerle nereye varacaklar ben hakkaten anlamıyorum... aferin FENERBAHÇE yönetimine.. :9: aferin Galatasaray yöneticilerine :9:
puslukurt Tarih: 26.04.2006 11:11
F.Bahçe bardağı taşırıyor

Maç sırasında ve maçtan sonra sayısız çirkinliğe imza atan Fenerbahçe'de bunların ardı arkası kesilmiyor. Bu kez de Fenerbahçe Kulübünün resmi internet sitesindeki Adnan Polatın samimiyetinden söz edilebilir mi? başlıklı yazının fotoğrafında yapılan değişiklik Galatasaray camiasını kızdırdı. Fotoğrafta Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin son dakikasında çekilen skorboard görüntüsü yer alırken, Sarı-Kırmızılıların logosunun yerine Adnan Polatın resminin yerleştirilmesi tepki çekti. Polat, Çok çirkin bir hareket. Spor camiası gerçekleri görsün yorumunu yaptı.
kurtjara Tarih: 26.04.2006 08:41
Polat: "Özür beklerken...!"
G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, "Güvenlik görevlisi Hasana tokat attım diyor. F.Bahçe onu savunuyor. F.Bahçenin Kadıköye niye kamera getirmemizi istemediği ortaya çıktı" dedi.

Galatasaray ile F.Bahçe arasındaki kavga alevlenerek büyüyor. G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, "Kazansaydık bizi öldürürlerdi" açıklamasına, "Ali Sami Yende bize doksan dakika küfür edildi. Pankart için üzüntülüyüz. G.Saray yöneticisi de nerede yanlış yaptığının hesabını vermeli" karşılığı veren F.Bahçeye yanıtta gecikmedi. Polat, "İnsan olan anlar. Bir özür beklerken gelen açıklamalara bakın. Daha bu cevaba karşı ne diyeyim ki" dedi.

Gizlemek istiyorlar

Polat, Kadıköye kamera götürmedikleri için pişman olduklarını belirterek, "F.Bahçeli yöneticilerin niye Kadıköye kamera getirmemizi istemedikleri ortaya çıktı. Yumrukların görüntülenmesini istemediler. Bundan korktular. Bu olayı niye namus meselesi yaptıkları ortada. Kadıköy koridorlarında olanları gizlemek istiyorlar. Adam, Hasana tokat attım diyor. Koskoca F.Bahçe Kulübü de onu savunuyor. Peki, Hasanın kafası niye yarıldı o zaman? Bunun cevabını versinler. Hasana 4 kişi koridorda saldırdı. Bir tokatla mı kafası yarıldı?" dedi. Polat, F.Bahçenin şampiyon olabilmek için her türlü çirkinliğe başvurduğunu belirtti.

O pankart 4 dakika kaldı

Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel de statta açılan çirkin pankartı F.Bahçenin hemen kaldırttığı açıklamasına da "Hangi 30 saniyede kaldırtıldığından bahsediyorlar. O çirkin pankart tam 4 dakika asılı kaldı. Bir de o yazıyı taraftarlarımızın bulunduğu tribüne de çevirdiler. Bundan sonra susmak yok. Hakkımızı arayacağız. F.Bahçe Kulübüne yakışır bir yanıt beklerdik" dedi.

Yönetici Ahmet Dedehayır ise, "Bundan sonra kimse at koşturamayacak. Kimse kendini bu alemin kralı zannetmesin. G.Saray, hiçbir zaman F.Bahçenin seviyesine inmeyecek" ifadesini kullandı.
okanoo28 Tarih: 25.04.2006 22:02
eğer onları biz yapsaydık medya ayağa kalkardı..ama fb yapınca hiç birseyh olmuor..

siz sezon başından beri küfrediyorsunuz yabancı madde yağdırıyorsunuz... yapılanların cezası sadece seyircisiz bir ankaragücü macı... FENERBAHÇE herşeyin suçlusu değildir... Galatasaray da sütten çıkmış ak kaşık değildir.. 3-2 lik Ali Sami Yendeki kupa maçında sahaya neler yağdığını herkes biliyor..

ayrıca ben 4-0 lık maçta tribündeydim.. kesinlikle stad hoparlörlerinden küfürlü tezahürat yapılmadı... o pankart anında kaldırıldı... o pankartı asanların beyinleri olup olmadığı konusunda şüpheliyim... maç sonunda densizin birisi saha ortasında elinde mikrofonla hindi tezahüratını yaptırdı... ki bu yanlıştı...! keşke bunlar olmasaydı....

adnan polat bizi suçlayarak, bizimkilerde cevap vererek nereye varacağız bilmiyorum... yensen bi türlü yenilsen bi türlü... olan aklı başında maça giden gerçek taraftara oluyor.. onlarında adı kötüye çıkıyor..
GS2004 Tarih: 25.04.2006 16:55
:79:Arkadaslar ......Birazcik siz bari sakin olun yaw birbirimizi yiyerek neyi degistiririz NEYI ALOOOOOOOO :18:
ZeuS Tarih: 25.04.2006 11:19
eğer onları biz yapsaydık medya ayağa kalkardı..ama fb yapınca hiç birseyh olmuor.. :9:.