Hiç rejim yapmadan, yan etkiyle boğuşmadan, bir saatte fazla kilo ve yağları yakarak yok eden bir yöntem geliştirildi. İsrailli bilim adamları, fazla kiloları ve vücut yağlarını ultrasonla eriten yeni bir cihaz geliştirdi. Zayıflama teknolojisinde çığır açacak olan bu cihazla, zahmetli incelme yöntemiyle liposuction da tarihe karışacak.
Aİngilterede yayınlanan The Sunday Telegraph gazetesine göre, geliştirilen alet, şu ana kadar sadece domuzlarda denendi ve olumlu sonuç verdi. Yöntemin ilk klinik denemeleri gelecek yıldan itibaren İngilterede yapılacak.
İşte yöntem
Bu yönteme göre aygıt, vücuttaki yağları yakmak için yüksek oranda ultrason dalgaları kullanıyor. Eritilen yağ, kişinin vücudu tarafından emiliyor ve yine vücut tarafından yakılarak yok ediliyor.
Söz konusu aletin klinik denemelerinin başarılı olması halinde, aleti geliştiren kişilere milyarlarca dolar kazandırması bekleniyor.
Dokulara zarar vermiyor
Araştırmayı yürüten Tel Avivdeki Şiba Tıp Merkezi yöneticilerinden Ami Glicksman da, çalışmaları tamamladıklarını, yağ hücrelerinin seçilerek yakılması ve bu sırada deri, kemik, sinir ve adale gibi diğer dokulara zarar vermemeyi başardıklarını bildirdi.
Bir saatte işlem tamam
Domuzların hiç bir problem yaşanmadan vücut yağlarını yaktıklarını dile getiren Glicksman, uygulamada ameliyathane ortamına ihtiyaç duyulmadığını, herhangi bir ofise gelen hastanın 1 saat sonra tedavisi tamamlanmış olarak çıkacağını anlattı.
Yağın vücuttan atılması işlemini vücudun kendisinin yaptığını, bağışıklık sistemindeki akyuvarların kalıntıları süpüreceğini ve metobolizmanın bu kalıntıları yok edeceğini anlatan Ami Glicksman, bu işlemler sırasında rejim yapmaya gerek kalmayacağını da vurguladı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 674
favori
like
share
eBRuLy Tarih: 25.04.2006 14:50
bencede zararli ultrason aslinda...
casper Tarih: 25.04.2006 08:27
çok ilginç bir zayıflama tekniği,
yalnız tereddütlerim war,acaba vücuda verilen yüksek ultrason dalgalrının yan etkileri olabilirmi? :20:
ECE_06 Tarih: 25.04.2006 00:03
[COLOR=orangered]Çok enteresan bir buluş inşallah istenilen sonuç alınırda şişmanlıktan yakınan kişiler zahmetsizce zayıflarlar teşekkürler bu güzel haber için.