CEHENNEME BİR ADIM
Orjinal Adı: The Descent

Yönetmen: Neil Marshall
Oyuncular: Shauna Macdonald, Natalie Mendoza, Alex Reid, Saskia Mulder, Nora Jane

Senaryo: Neil Marshall
Görüntü Yönetmeni: Sam McCurdy
Müzik: David Julyan
Kurgu: Jon Harris
Tür: Korku - Gerilim - Macera
Süre: 99 Dk.
Yapım: 2006 - İngiltere
Dağıtımcı: Özen Film
Gösterim tarihi: 21 Nisan 2006Editörün Notu: Neil Marshall'ın 2002 yapımı "Dog Soldiers"ının ardından ikinci filmi olan "The Descent" (Cehenneme Bir Adım) İngiliz Sinema yazarları Birliği tarafından 'Yılın En iyi Korku Filmi' olarak değerlendirildi.

Konu: Mağara inişi yapacakları korkusuz bir tatil için bir araya gelen altı kız arkadaş, Applachian Dağları'ndaki bir mağara sisteminin derinliklerinde kendilerini aç ve saldırgan yaratıkların avı olarak bulurlar.

Beklenmedik bir kayanın düşüşü girdikleri mağarada çıkış yollarını kapatır. Labirenti andıran tünellerde çıkış yolunu ararlarken, kendilerini bir anda karanlıkta yaşamaya adapte olmuş saldırgan yaratıkların avı olarak bulan arkadaşlar, bu ölüm kalım savaşında eski sırların ortaya dökülmesiyle birbirlerine sırtlarını dönecekler...korku gerilim sevenler için güzel bir filme benziyo ama ben hoşlanmadım :18:

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 578
favori
like
share
aytac_fa Tarih: 08.01.2008 19:47
eline sağlık hocam bede bunu arıyordum
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:28
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kurtjara Tarih: 24.04.2006 22:08
Sinema yazarları Birliği tarafından 'Yılın En iyi Korku Filmi' olarak değerlendirilmiş ama bana da pek iç açıcı gelmedi özlems, haber için teşekkürler