"Buz Devri-Ice Age" adlı animasyon filmin ikincisi Türkiye ve dünyada rekora koşuyor. Film, Türkiye sinemalarında 10 gün içinde 406 bin 377 seyirciye ulaşırken, uluslararası gişe hasılatı da 300 milyon doları aştı.

Serinin ikinci halkası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çok sayıda minik izleyiciyi sinema salonlarına çekti. Seyirciyle 14 Nisan'da buluşan yapım, bu süre içinde 406 bin 377 seyirci topladı.

Sinema sektörünün önde gelen yayın organı "screen daily" de filmin uluslararası hasılatta rekora gittiğini duyurdu.

Buna göre, filmin ABD sinemaları hariç tutularak hesaplanan uluslararası hasılatı şimdiye kadar 300 milyon doları aştı.
Ice Age 2

Vizyona Giriş Tarihi
14.04.2006

Türü
Animasyon

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
dakika - 2006

Yönetmeni
Carlos Saldanha

Oyuncular
Ray Romano
John Leguizamo
Denis Leary
Queen Latifah

Senaryo
Jon Vitti

Müzik
John Powell

Küresel ısınma Buz Çağının sonunu getirirken&

Buz Devri: Erime Başlıyor ile sıfırın altında yaşayan, ama kalpleri sıcacık sevimli kahramanlarımızla tekrar buluşuyoruz: Tüylü mamut Manny, tembel Sid, kılıç dişli kaplan Diego ve keskin dişli sincap Scrat Ice Age ve Robots filmlerinin Oscar ödüllü yaratıcıları ile yönetmen Carlos Saldanhanın yeni filminde, Buz Çağı sona ererken hayvanlar yeni dünyalarının eriyen cennetinde mutlu mesut yaşamaktadırlar.

Manny, Sid ve Diego hala beraberdir ve erimekte olan dünyalarının tadını çıkartmaktadırlar. Manny bir aile kurmak istemektedir; fakat kimse uzun süredir başka bir mamut görmemiştir; bu yüzden kendisinin son kalan mamut olduğunu düşünür. Ta ki, dünya üzerinde son kalmış dişi mamut olan Ellieyi bulana kadar. Yalnız bir problemleri vardır: İkisi de birbirine dayanamamaktadırlar.

Ellie her endense kendisinin bir opossum olduğunu zannetmektedir. Ellienin yanında iki opossum "kardeşi" de vardır: Crash ve Eddie. Her ikisi de, gözükara, muzip, ukala, geveze, gürültücü ve belayı peşlerinden sürükleyen tiplerdir...

Manny, Sid ve Diego, kısa sürede ısınan iklimin korkunç bir etkisi olacağını farkederler: okyanuslarca suyu vadinin gerisinde tutan devasa buzdan baraj erimekte ve bütün vadiyi tehdit etmektedir. Tek kurtuluş şansı, vadinin diğer tarafındadır. Böylece üç kahramanımız yanlarına Ellie, Crash ve Eddieyi de alarak, tüm çağların en acayip ailesiyle birlikte, sürekli değişen ve giderek tehlikelileşen bir coğrafyada kurtuluşlarına giden maceraya başlarlar&


Yepyeni karakterler
Senaryosunu Jon Vittinin yazdığı Buz Devri: Erime Başlıyorun orijinal seslendirme ekibinde Ray Romano (Manfred), John Leguizamo (Sid) ve Denis Leary (Diego), Chris Wedge (Scrat), Queen Latifah (Ellie), Josh Peck (Eddie) ve Seann William Scott (Crash) görev almış. Filmin Türkçe seslendirmesinde ise, Yekta Kopan (Sid), Haluk Bilginer (Diego) ve Ali Poyrazoğlu (Manny) mikrofon başına geçmiş.

2002 Mart ayında gösterime giren Buz Devri seyirciden ve eleştirmenlerden tam not almıştı. "İlk filmin başarısının en büyük sırrı sinema seyircisinin ana karakterleri gerçekten çok sevmiş olmasına bağlı" diyor yapımcı ve 20th Century Fox Animasyon Başkanı Christopher Meledandri, "Manny, Sid ve Diegoya gönülden bağlandılar ve Scrate çok güldüler."

İlk filmin sevilen karakterlerinin tasarımcısı, ünlü tasarımcı Peter de Sève, ikinci filmde de aileye yeni katılan üyelere hayat veren isim olmuş. Yarattığı orijinal karakterleri takrar gözden geçirip yeni karakterler bulmak onun için muhteşem bir fırsat olmuş. "Size yepyeni ve dişi bir karakteri, bu inanılmaz dünya için meydana çıkarmanın ne kadar heyecan verici olduğunu anlatamam" diyor e Sève, "çünkü ilk filmde hiç dişi karakter yoktu. Ellie çok akıllı, eksantrik ve nerede ne yapması gerektiğini bilen hoş bir hanım... Sahip olduğu tek problem, kimlik problemi. Kendini keseli bir sıçan zanneden çok şirin bir mamut..."

Diğer keseli sıçan karakterleri olan Crash ve Eddieyi çizebilmek için Sève bir çok farklı türü incelemiş. "Bu filmde kuş karakterler kullanabilmeyi çok istiyordum " diyor Sève. Tasarımcı ikinci filmde arzusuna ulaşmış, filmde bir çok kanatlı yaratık ve akbaba türü kullanmış. Çizimler için 60 animatör çalışmış. İlk filmde bu sayı 35miş. Yükselen çalışan sayısı, ikinci filmin efektleri de daha mükemmel bir düzeye ulaşmış&

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2785
favori
like
share
cesurfenerli Tarih: 05.10.2007 22:39
tesekurler....
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 19:05
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kara kartal Tarih: 20.10.2006 03:40
tsk usta
ferit1976 Tarih: 15.10.2006 19:35
sagol arkadas
cilgin_zeytin Tarih: 26.09.2006 12:35
paylaşım için tesekkurler.. :2:
corleoni Tarih: 23.09.2006 22:31
paylaşım için sağol kardes
gkahyalar Tarih: 17.09.2006 14:26
paylaşım için saol kurtjara...henüz izlemdim ama en yakında zmanda izlicem
----SaĞlıCaklA KalIN----
LaRa24 Tarih: 09.09.2006 19:25
Hallo Merhaba!
Tessekür
akpc Tarih: 02.09.2006 22:39
saol dostum