Cildinizle ilgili leke, ya da sivilce gibi bir probleminiz varsa, kapatıcılar gerçek birer kurtarıcıdır. Ama doğru kullanılmak kaydıyla. Aksi takdirde istediğinizin tam aksi bir etki elde edersiniz. Ama öncelikli altın kural: Fazla kapatıcı sürmeyin. Kapatıcıyı hiç sürmemek, çok fazla sürmekten daha iyidir. Kapatıcıyı gün ışığından ve doğru araç gereçle sürün.

Uygulama yöntemi: Her zaman olduğu gibi fondöteninizi sürün. Son olarak da fondöteninizle tam olarak aynı tonda olan kapatıcıyı sivilcenin üzerine sürün. Bunu tamamen kapanması gereken noktaya dokunmadan, dışa doğru yayarak cildinize yedirin. Son olarak pudranızı sürün.

Fondöten sürüyorsanız: Kapatıcıyı her zaman fondötenden sonra uygulayın. Fazla makyaj cildi yaşlandırır ve kapatıcıyı fondötenin üzerine sürerseniz, sadece ihtiyacınız kadarını kullanmış olursunuz.

Fondöten sürmüyorsanız: Bu şekilde daha doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz. Makyajı bitirirken azıcık kapatıcıyı bir fırça yardımıyla küçük kızarıklık, iz ve sivilceleri kapatırken kullanabilirsiniz.

En sık yapılan hata: Sivilceyi uygulama öncesinde sıkmak. Birincisi bu kızarıklığı artırır. İkincisi, kapatıcı, nemli cilde tutunamaz ve yapışkan, parçacıklı bir hal alır. Bu nedenle sivilcenizin üzerine kapatıcı sürün ama fazla ovalamyın, çünkü bu sürdüğünüz miktarın yüzde 90'ını alır.

Göz çevresi: Gözlerinizin altı için kullanıdığınız kapatıcıyı sivilceler üzerinde kullanmayın. Sivilce ve lekeler için daha sabitleyici ve kuru bir ürüne gerek vardır. Ayrıca bunlar için kullanacağınız ideal ürünün anti-bakteriyal özellikleri de olmalıdır. Göz bölgesi içinse, deriyle hareket eden nemlendirici bir ürün kullanılmalı. Eğer her şey için tek bir ürün kullanacak olursanız, bu gözaltı kapatıcısının bir sivilceyi azdırması, göz çevresinde hassasiyetin artırmasıyla sonuçlanabilir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 698
favori
like
share
unique Tarih: 29.04.2006 19:29
faydali bilgilerin icin saol casper
SU-PERISI Tarih: 29.04.2006 16:36
paylaşımların için teşekkürler
ECE_06 Tarih: 29.04.2006 15:37
[COLOR=orangered]ŞUana kadar cildime giden bir kapatıcıya rastlamadım lanchome da dahil iyi markaların ürünlerini aldım ama 1 saat sonra cilt emiyor ve alltta daha çirkin bir görüntü oluşuyor bu yüzden bende kapatıcı kullanmayı bıraktım. teşekkürler casper ciğim.
CADIKIZ Tarih: 29.04.2006 12:40
[COLOR=coral]Emeklerine saglik