Peaceful Warrior : Olimpiyat oyunlarına hazırlanan son derece yetenekli bir atlet geçirdiği beklenmedik trafik kazası sonrasında ciddi şekilde sakatlanır. Bu esnada tanıştığı gizemli bir yabancı dünyaya bakış açısını değiştirir.
Nick Nolte ve Scott Mechlowicz'in başrollerini oynadıkları film, Dan Millman imzalı "Way of the Peaceful Warrior" adlı romandan sinemaya uyarlandı.

****


Re-cycle : Korku filmi The Eye ile uluslararası alanda isimlerini duyuran Oxide ve Danny Pang ikilisinin yeni filmi Re-cycle (Gwai wik), doğaüstü olaylar hakkında bir kitap yazan genç kadının, zihninde yarattığı olayları gerçek hayatında görmeye başlaması ile ilgili.
Özel efektlerle desteklenen ve karanlık bir atmosfere sahip filmin Hong Kong gösterim tarihi 6 Temmuz.

****

Amerika Haftasonu Box Office : Bilgisayar oyunu uyarlaması korku filmi Silent Hill bu hafta bir numaradan açılış yaparak haftasonunu zirvede kapattı. $20.2M'lık toplam elde eden filmi izleyenlerin üçte ikisinin 25 yaşın altında olması şaşırtıcı olmadı. Radha Mitchell'in başrolünü oynadığı yapım, ıssız bir kasabada küçük kızını arayan genç kadının başından geçen korku dolu olayları konu alıyor.

Geçen hafta güçlü bir açılış ile bir numaradan listeye giren Scary Movie 4 bu hafta 58%'lik seyirci kaybı ile ikinci sraya indi. 10 günde $67.7M'lık toplam hasılat getiren film, serinin diğer filmleri gibi $100M barajını geçmeye aday.

Michael Douglas'ın başrolünü oynadığı politik gerilim The Sentinel 72% oranında 30 yaş ve üzeri sinema izleyicisini salona çekerek üçüncü sıradan açılış yaptı. Kiefer Sutherland, Eva Longoria ve Kim Basinger'ın da rol aldığı film, ismi bir suikast girişimine bulaşan gizli servis görevlisinin adını temize çıkarma çabasını merkez alıyor.

Hugh Grant, Dennis Quaid ve Mandy Moore'un oynadıkları komedi American Dreamz ise yeni gösterime giren filmler arasında en büyük başarısızlık yaşayan film oldu. Sadece $3.7M'lık hasılat ile açılış yapan film, gösterime girdiği İngiltere'de de ancak dördüncü sırayı alabildi.

****


Giovanna Mezzogiorno
Love in the Time of Cholera : Javier Bardem'in başrolünü oynayacağı daha önce açıklanan Love in the Time of Cholera uyarlamasında Bardem'in aşık olduğu kadını İtalyan oyuncu Giovanna Mezzogiorno canlandıracak.
Film, Nobel ödüllü ünlü Kolombiyalı yazar Gabriel Garcia Marquez'in yazdığı romandan Ronald Harwood (The Pianist) tarafından uyarlandı.
20. yüzyılın en etkileyici aşk romanlarından biri olarak nitelendirlen roman, aşık olduğu kadınla biraraya gelebilmek için 50 yıldan fazla beklemek zorunda kalan gencin hikayesini anlatıyordu.
Daha önce sayısız defa sinemaya aktarılmak istenen fakat her defasında Marquez tarafından geri çevrilen projeyi Mike Newell yönetiyor. Bütçesi 35-40 milyon dolar olarak belirlenen filmin çekimleri 15 Ağustos'da Brezilya'da başlıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 421
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:25
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
ozlems_o Tarih: 26.04.2006 13:33
son haberler için sağol kurtjara

ben özellikle Peaceful Warrior filmini merak ettim şimdi :20: