[COLOR=coral]Kadınlar için iyi bir arkadaşın ilaç gibi etki yaptığı ortaya çıktı...

Yapılan araştırmalar, arkadaşlık ilişkisinin kadınlar için su ve yemek gibi hayati bir ihtiyaç olduğunu ortaya çıkarttı.Duygular ön planda
Kadınlar için hayatın en büyük olmazsa olmazı, arkadaşlarıyla yapılan sohbetler. Dünya genelindeki araştırmalara göre; kadınların çok büyük bir çoğunluğu dertlerini paylaşmak için anneleri, eşleri ya da sevgililerinden daha çok arkadaşlarını tercih ediyor. Erkeklerde ise, böyle bir durum söz konusu değil. Kadınların arkadaşlık ilişkisinin temelinde duyguları yatıyor. Bu nedenle de duygularını paylaşmak için arkadaşlarının olmasını istiyor. Erkekler ise ortak zevklerini paylaşabileceği arkadaşlıklar kurmayı tercih ediyor.

Erkeğin ölçüsü maç...
Bu yüzden de kadınlar ile hemcinsleri arasında duygularını paylaştıkları için büyük bir bağ kuruluyor. Erkekler eğlendikleri insanların dostu olduğunu düşünürken, kadınlar ortak dertleri olan arkadaşlarıyla daha yakın bir ilişki kuruyor. Erkekler dostlarını tanımlarken, "Birlikte maç izlerken çok eğlendiğim kişi" cümlesini çok sık kullanıyor. Dost kelimesi ise kadınlar için "Omuz omuza verip ağladığım kişi" anlamına geliyor. Bu arada, erkekler daha "geyik" konulardan bahsederken kadınlar hayatın anlamını tartışıyor.

Sağlığı bile etkiliyor
Amerika´nın en saygın okullarından Harvard Üniversitesi profesörleri, bu konuyla ilgili ilginç bir araştırma yaptı. Buna göre arkadaşı olmayan kadınların göğüs kanseri başta olmak üzere pek çok hastalığa yakalanma riskleri, sosyal kadınlardan yüzde 40 daha fazla. Bu nedenle kadınlar için arkadaşlık ilişkisinin yemek ve su gibi hayati bir ihtiyaç olduğunu söyleyen uzmanlar, şöyle konuştu: "Kadınların mutlu olmsında aşk ve evlilik gibi duygusal hayatlarından daha çok iyi dostlara sahip olmak etkili oluyor."

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 652
favori
like
share
yaren55 Tarih: 17.08.2006 13:29
cok haklisinniz
BoardBeLasi Tarih: 26.06.2006 15:58
guvenilebilecek birini bulmak icin cok zor :23:
SU-PERISI Tarih: 05.05.2006 14:53
Arkadaş seçimi çok önemli,ne demişler ;
Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim
Teşekkürler Cadıkızcım
selene Tarih: 01.05.2006 20:00
insanın güvenebileceği bir dostunun olması çok güzel, mesele onu bulabilmekte ....
teşekkürler cadıkız
casper Tarih: 01.05.2006 16:42
Ewet iyi arkadaş ,gerçekten ilaç gibidir,bazen pekçok sorunun çözümü iyi arkadaşlıklardan olur,
ama iyi gibi görünüp insanın başını yakan arkadaşlar da zehir gibidir :18: