Her ülkede sayıları hızla artan hacker grupları Türkiyede de var. Türkiyede bu grupların en bilinenleri, Türk milliyetçileri ve PKK yanlıları...

Milliyetçi hackerlar, kendi temsil ettikleri görüşlerin aleyhinde faaliyet gösterdiğini düşündükleri siteleri çökertiyor. Başta PKK yanlısı olmak üzere Ermeni, Rum, Yunan gibi düşman saydıkları halkların sitelerine saldırıyorlar. THS (Turkish Hacking Sabotage) Group,Ayyıldız Team,Antisite,Siberworriors ve DSS (Digi Security) bunların en bilinenleri.

PKK yanlısı hackerlar ise daha çok Türk sivil hedeflere yöneliyorlar. Bunların arasında baklavacı Güllüoğlunun sitesi de var, modacı Arzu Kaprolünki de.

Her iki taraf da indirdikleri siteleri gidip gururla [URL]www.zone-h.org gibi bazı uluslararası hack listelerine kaydettiriyor. Bu siteler önce başvuruyu inceliyor, doğru ise kayıt altına alıp, o hack grubunun hanesine yazıyor. Kabul edilen her kayıtta prestijleri biraz daha artıyor.

İşin bir başka ilginç yanı da, hacklenen sitelere konulan ibareler: PKKlılar, ele geçirdikleri sitelere göğsünde örgüt bayrağı olan bir penguen figürü koyuyor ya da Dersimin intikamı gibi yazılar yazıyor.

Türk milliyetçisi hackerlar ise ele geçirdikleri sitelerin girişine Atatürklü, Türk bayraklı resimler ve Aziz şehitlerimiz adına bu site Türk topraklarına katılmıştır gibi bildiriler koyuyorlar. Keyifleri yerindeyse siteyi çökerttikten sonra karşı tarafa bir de Çökertme türküsünü dinletiyorlar. Bunlardan bazıları, güvenlik güçlerinin kendilerinden haberdar olduğunu fakat dokunmadığını hatta koordineli hareket ettiklerini iddia ediyorlar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 536
favori
like
share
D_tox Tarih: 29.04.2006 16:26
bende OLE diyom KUSe helal bNlara ama bence birLİk Olursak bun lae değil web site açmayı msn bile açamazlar Diyorum...!!!
ECE_06 Tarih: 29.04.2006 13:02
Türk milliyetçisi hackerlar ise ele geçirdikleri sitelerin girişine Atatürklü, Türk bayraklı resimler ve Aziz şehitlerimiz adına bu site Türk topraklarına katılmıştır gibi bildiriler koyuyorlar. Keyifleri yerindeyse siteyi çökerttikten sonra karşı tarafa bir de Çökertme türküsünü dinletiyorlar hackerlara kızıyorum ama bazı siteler için gerekiyor yukarıdaki alıntıda olduğu gibi mutlaka olması gereken ler var helal olsun diyorum.
varolcan Tarih: 29.04.2006 09:05
ellerine sağloık kardeş siteye bi giriyim
tncy Tarih: 27.04.2006 22:36
haber için teşekkürler