Vizyona Giriş Tarihi
05.05.2006

Türü
Komedi

Ülke
ABD / Almanya / İrlanda

Süresi ve Yapım Yılı
96 dakika - 2005

Yönetmeni
Richard Shepard

Oyuncular
Pierce Brosnan
Greg Kinnear
Hope Davis
Adam Scott

Senaryo
Richard Shepard

Müzik
Rolfe Kent

Görüntü Yönetmeni
David Tattersall

Yoldan çıkarılan bir kiralık katil&

Julian Noble, işini iyi yapan bir kiralık katil, kendi deyimiyle, bir ölüm makinesidir. Ama yaşamında dibe vurmuş durumdadır; cinayet işi onu içten içe bitirmektedir.

Danny Wright ise Mexico Cityde çalışan sıradan bir Amerikalı iş adamıdır; gerçi onunkisi biraz farklı türden bir iştir. Denverda eşi Bean ile yaşamaktadır; mali sıkıntılar çekiyorlarsa da ilk andaki heyecanını hiç yitirmeyen aşkları sayesinde evlilikleri on yıldır sürmektedir. Danny, yeni bir iş fırsatı için Mexico Cityye gelir; bu işin sonucunda ya tüm mali sorunlarını çözecek ya da çok daha büyük bir borç ve güvensizlik batağına saplanacaktır.

Julian ve Danny, bir gece bir otelin barında karşılaşırlar. Ortak hiçbir yanları yokken, daha önce hiç tahmin edemeyecekleri bir biçimde birbirlerine ihtiyaç duyan iki insan oluverecek; kendilerini yalnızca Mexico Cityye özgü olayların, onları değiştirecek bir deneyimin içinde bulacaklardır&

Otel barlarındaki ilginç karşılaşmalar üzerine&
Dört ülkeye uzanan, margaritaların su gibi aktığı öyküsüyle Matador, alışılmış kiralık katil filmlerini baş aşağı ederek, eğlenceli, karmaşık duygular uyandıran ve beklenmedik olaylarla dolu bir öykü yaratmış. Richard Shepardın yazıp yönettiği filmin başrollerini Pierce Brosnan, Greg Kinnear ve Hope Davis paylaşmış. Filmde üçlüye eşlik eden oyuncular Adam Scott, Arlin Miller, Azucena Medina ve Portia Dawson olmuş.

Otellerin barları ve buralarda yaşanan karşılaşmaları öykülerinde ve senaryo taslaklarında sık sık kullanan Richard Shephard filmle ilgili olarak; Öncelikli hedefim, birbirine tümüyle yabancı iki kişinin barda tanışması üzerine kurulu bir öykü yazmaktı diyor ve devam ediyor: Otel barlarında ilginç olan, buralarda insanın, karşısındakine kendisini en doğru biçimde anlatmasıdır; ne de olsa burada karşılaştığı bir insanı yaşamında bir daha asla görmeyeceğine emindir. Bu da iyi bir öykü için mükemmel bir temel oluşturur.

Sheparda göre, bu öykü iki umutsuz adamı işliyor; biri yurtdışından sıradan bir işadamı, öbürü ise uluslararası çalışan bir kiralık katil Sonuçta Sheparda göre, sıklıkla işlenen bir klişe karakter, yani kiralık katil yoldan çıkarılıyor. Filmde her ne kadar cinayetlerin yarattığı bir aksiyon ve gerilim varsa da, bu film yine de tam bir komedi. Hem de çok sıcak bir komedi. diye tanımlıyor filmi yönetmen &

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 414
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:24
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
ozlems_o Tarih: 28.04.2006 13:45
:20: ilginç bir film merak ettim açıkçası

teşekkürler abi