Mission: Impossible III

Vizyona Giriş Tarihi
05.05.2006

Türü
Aksiyon

Ülke
ABD

Süresi ve Yapım Yılı
dakika - 2006

Yönetmeni
J.J. Abrams

Oyuncular
Tom Cruise
Philip Seymour Hoffman
Ving Rhames
Laurence Fishburne

Senaryo
Alex Kurtzman, Roberto Orci, J.J. Abrams

Müzik
Michael Giacchino

Görüntü Yönetmeni
Daniel Mindel

Gizli ajan Ethan Hunt yeniden görev başında

Tom Cruise, Görevimiz Tehlike 3 ile gizli ajan Ethan Hunt rolüne geri döndü. Üstelik bu kez karşısında bugüne kadar yüzyüze geldiği en zorlu düşmanı var: Yaptığı işlerden en küçük bir pişmanlık veya vicdan azabı duymayan uluslararası silah ve bilgi sağlayıcısı Owen Davianın hakkından gelmek zorunda&

Yönetmenliğini J.J. Abramsın üstlendiği, "Görevimiz :Tehlike - Mission: Impossible" serisinin üçüncü filminin başrollerinde Tom Cruise, Philip Seymour Hoffman, Ving Rhames, Laurence Fishburne, Michelle Monaghan, Jonathan Rhys Meyers, Keri Russell ve Billy Crudup kamera karşısına geçmiş. Yapımcılığını Tom Cruise ile ortağı Paula Wagnerın gerçekleştirdiği filmin bütçesi 150 milyon dolar. Senaryosunu Bruce Gellerin yarattığı ünlü televizyon dizisini baz alarak Alex Kurtzman, Roberto Orci ve J.J. Abramsın birlikte yazdıkları orijinal müziklerini Michael Giacchino bestelemiş.

Televizyon dizileriyle tanınan Abrams, ilk uzun metrajlı filmi olan aksiyon yüklü Görevimiz Tehlike 3 ile ilgili duygularını şu sözlerle ifade ediyor: Bir casusluk filmi yapmayı her zaman hayal etmiştim. Böyle bir filmde akılları durdurucu aksiyon sahneleri elbette olacaktı. Bunun yanı sıra samimi ve karakter ağırlıklı bir öyküsü olmasını sağlamak istedim. Doğrusu söylemek gerekirse Görevimiz Tehlike 3 gibi bir filmi yapmak benim için bir rüyanın gerçek olmasıydı.

Abrams sözlerine şöyle devam ediyor: Tom ile yaptığımız görüşmelerde en baştan itibaren çok önemli bir karar aldık. Görevimiz Tehlike serisinin üçüncü filminde sürpriz yön değişikliği yaparak kişisel ve samimi bir öyküye vermek istiyorduk. Mission: Impossible adını duyduğunuz zaman doğal olarak olağanüstü durumlar, yüksek tempolu aksiyon sahneleri ve inanılmaz akrobatik hareketler beklersiniz. Bunların hepsi üçüncü filmde de var. Ancak izleyiciye büyük bir sürpriz yaparak, samimi bir aşk öyküsü ve karakterler arasında gerçek dostluk gibi kavramlarla bütünleştirme yolunu izledik.

Bu amacına ulaşmak için yönetmen Abrams öncelikle ajan Ethan Huntın bugüne kadar keşfedilmemiş bazı yönlerinin neler olabileceği üzerinde kafa yormuş: Kendi kendime bazı sorular yöneltmekle işe başladım. Ethan Huntın yaptığı tarzda gizli işler yapanlar nasıl insanlardır? İkinci kimliklerini en yakınlarından bile gizlemek için ne yaparlar, nasıl davranırlar? Sorular birbirini izledi. Gizli ajanlar hakkında bir film değil, gizli ajanlık yapan bir adam hakkında bir öykü anlatmak istiyorduk. Ana yaklaşımımız bu oldu.

Tom Cruise ise film hakkında şunları söylüyor: Birçok insan gündelik hayatında ev hayatı ile iş hayatı arasındaki dengeyi tutturmak gibi büyük bir zorlukla karşı karşıyadır. Severek yaptığı bir işte çalışırken aynı zamanda eşine ve çocuklarına nasıl zaman ayırabileceğini çözemeyen, bu hassas dengeyi tutturamayan çok insan vardır. Bizim burada yaptığımız olayı ekstrem boyutlara taşımaktan ibarettir. Ethan Hunt da iki dünya arasındaki dengeyi kurmakta özellikle zorlanır. Çünkü o bir gizli ajandır; ev hayatının işinden direkt olarak etkilenmesi sözkonusudur. Kısacası bu filmi yaparken gerçek bir sorundan yola çıktık ve onu ekstrem boyutlara taşıyarak irdeledik.

60lı yılların ünlü televizyon dizisinden uyarlanan "Görevimiz: Tehlike" serisinin ilk filmi 1996 yılında gösterime girmiş, filmin yönetmenliğini Brian De Palma yapmıştı. 2000 yılında gösterime giren ikinci filmin yönetmenliğini ise John Woo üstlenmişti&Bu iki bölümün dünya sinema hasılatı bir milyar dolara ulaşmıştı."Görevimiz Tehlike 4 ve "Görevimiz Tehlike 5in de yakın gelecekte sinemasevenlere sunulması planlanıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2344
favori
like
share
umur46 Tarih: 12.04.2008 14:45
ewtt süper
By_ergen Tarih: 07.12.2007 11:02
bu filmi anneler gununde 4 arkadas izlemeye gitmiştik birtek biz vardık sinemada :72:
suskun_storm Tarih: 06.12.2007 19:19
ellerine sağlık
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 05:58
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
bekirr Tarih: 09.07.2006 15:24
bence güzel bi film
iaruca Tarih: 08.07.2006 07:24
akın Tarih: 07.07.2006 21:35
ELLERİNİZE SAĞLIK SAOLUN TEŞEKÜR
FreddyKrueger Tarih: 29.05.2006 19:56
Bu Yıl Izlediqim En Güzel Filmlerden Biri...

Ayrıca Müzikleri de Çok Güsel...

Bence Izlemeyenler Izlesin, Pi$man Olmaz...

baronmehmet Tarih: 29.05.2006 16:58
tsk