Roman Polanskinin yönettiği "Piyanist"teki rolüyle Oscar kazanan Adrien Brody, "Manolete" filminde efsanevi matador Manuel Rodriguez Sanchezi canlandırıyor....

Roman Polanskinin yönettiği "Piyanist"teki rolüyle Oscar kazanan Adrien Brody, "Manolete" filminde efsanevi matador Manuel Rodriguez Sanchezi canlandırıyor. Penelope Cruz ise matadorun aşk yaşadığı oyuncu Lupe Sino rolünde.

Yaşanmış öyküler, her zaman senaristlerin imdadına yetişiyor. İlginç yaşam öyküleriyle bir döneme damgasını vuran kişilerin hayatı, sinemaseverlerin de çok ilgisini çekiyor. Adrien Brody ve Penelepe Cruz, "Manolete" adlı filmde 20. yüzyılın ilk yarısına damgasını vuran acı bir aşk hikayesinin kahramanlarını canlandırıyorlar.

Daha önce Roman Polanskinin yönettiği "Piyanist"te ünlü piyanist Wladyslaw Szpilmanı canlandıran ve bu rolüyle Oscar kazanan Adrien Brody, bu kez efsanevi matador Manuel Rodriguez Sanchez rolünde. Penelope Cruz ise onun deli gibi aşık olduğu oyuncu Lupe Sinoyu canlandırıyor.

AYLARCA BOĞA GÜREŞİ İZLEDİ

Gelelim, bu ilginç filme konu olan gerçek olaylara... 1947 yılının 28 Ağustos günü, İspanyanın efsane matadorlarından Manuel Rodriguez Sanchez, Linares kentinde arenaya çıktı. Çok yaman bir boğa ile güreşecekti. Tribünleri dolduran hayranları, kısaca Manolete adıyla bilinen yakışıklı boğa güreşçisinin azgın boğayı eninde sonunda dize getireceğinden emindiler. Arenada alkışlarla sevinç çığlıkları birbirine karışıyordu. Ama bu kez zafer matadorun değil, boğanın olacaktı. Manolete, hastaneye kaldırıldı. Matadorun güzel sevgilisi Lupe Sino da apar topar sevgilisinin yanına koştu, ama Lupe Sino hastaneye varamadan Manolete son nefesini vermişti.

İspanyayı o dönemde yasa boğan acı olayın hikayesi özetle böyle. Adrien Brody, bu talihsiz matadoru başarıyla canlandırabilmek için aylarca boğa güreşlerini izledi ve tanınmış matadorlarla konuştu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 445
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 06:23
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kurtjara Tarih: 28.04.2006 13:56
Gerçekten konu olarak oyuncu olarak güzel bir film ortaya çıkacaktır..
haber için teşekkürler arkadaşım