Fransa futbol camiası, Fransa'nın ünlü spor yazarı Bruno Godard'ın yeni çıkan kitabı "Les Bleus" ile çalkalanıyor.

"Maviler" anlamına gelen ve "Maviler 2006 Dünya Kupası'nı kazanabilir mi?" ikinci başlığıyla yayınlanan kitapta, Fransa Milli Takımı'nın, 2002'de Japonya ve Güney Kore'de yapılan Dünya Kupası'ndan bugüne kadar ki yaşanan çarpıcı olaylar kaleme alındı.

Son 4 yıldır konuyla ilgili araştırmalar yapan Godard, kitabında, Fransa Milli Takımı'nın 2002 Dünya Kupası'nda aldığı başarısız sonuçlardan sonra, futbolcuların kaldıkları lüks otellerin barlarında en pahalı hayat kadınlarıyla sabahlara kadar eğlendiklerini, antrenmanlar ve maçlarda bir sporcuya yakışmayan disiplinsiz tavırlar içine girdiklerini yazdı.

Kitapta, Milli Takım'da hala forma giyen ünlü futbolcular Paris'in en lüks genelevi olarak bilinen Le Baron'u sık sık ziyaret ederek burada su gibi para harcadıkları yazılırken, burada çalışan Sacha adlı Hırvat bir genç kızın ifadelerine de yer verildi.

Kitabında futbolcuların yıllık kazançlarına da yer veren Godard, Thierry Henry'nin 7.8 milyon, Zinedine Zidane'ın 6 milyon, David Trezeguet'in 5 milyon, Fabien Barthez'in 4.2 milyon, Anelka'nın ise 4 milyon avro yıllık kazançlarının bulunduğunu kaydetti.

Bu futbolcuların çok zengin olduğunu anlatan Godard, kitabında, "Ancak buna rağmen hala kurt gibi paraya açlar. Milli Takım, 2005'in Kasım ayında Antil Adaları'nda bir uçak kazasının kurbanları için Benefit ile özel maç yaptılar. 23 bin avroluk primi, bu kurbanların yakınlarına bağışlayacaklardı, ancak çoğu vermemiş bazıları ise yüzde 30'unu vermiş" ifadelerine yer verdi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 361
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 14.05.2006 18:17
Paylaşım için teşekkürler... :85:
kurtjara Tarih: 29.04.2006 10:30
Fransız Milli Takımında yer alan oyuncuları bire bir inceleyince ortaya çıkan sonuçta oyuncuların %80'i zaten öz fransız kanı taşımıyor bile bunlardan ne kadarı uluscu vatancı olabilirki :20:hatta bir ara tartışma mevzusu olmuştu ulusal marşı söylemiyorlar diye kadrodaki oyuncular için..
puslukurt Tarih: 28.04.2006 21:09
Bu kitap olay yaratır.. :85: