[COLOR=coral]Visa International ve Nokia şirketleri, cep telefonlarının alışverişte ödeme yaparken kullanabilmesine olanak tanıyan bir proje üzerinde çalışmaya başladıklarını açıkladı.

Pilot bölge olarak Malezya´da denemelerine başlanan projeyle tüketiciler, özel olarak tasarlanan telefonlara yerleştirilen kartları alışveriş sonrası okutarak ödemelerini yapabilecek.

Hayat kolaylaştırıcı bir hareket

Visa yetkilileri, dünyada plastik kartlardan daha fazla sayıda cep telefonu olduğuna dikkat çekerek, projeyi iyi bir evlilik olarak nitelendirdi.

Nokia yetkilileri de 2008 yılına kadar dünya nüfusunun yaklaşık yarısının cep telefonu kullanıcısı olmasının beklendiğini, bu tip servisler için genişleyen bir potansiyel bulunduğunu belirtti.

Yetkililer projenin, herkesin hayatını kolaylaştıracağı vaadinde bulundu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 328
favori
like
share
ECE_06 Tarih: 29.04.2006 13:33
Haberin için teşekkürler ama bu umarım türkiyede uygulanmaz bu kadar cep telefonu kapkacı yaşanan bir ülkede oldukça büyük sorunlar doğacaktır.tabii bu uygulama kullanıma geçinceye kadar teknolojidede büyük değişimler olacaktır.buna bir çözüm getirilecektir de ben ülkemin şuandaki haliile kıyaslayınca brrr dedim. :85:
kurtjara Tarih: 28.04.2006 20:15
teşekkürler arkadaşım [URL=http://www.main-board-server.com/thread.php?postid=1813763#post1813763] ama :5: