Türk basketbolunun yetiştirdiği en büyük değerlerinden biri olan Hidayetin yorgunluğu gerekçe göstererek Milli Takıma katılmama kararı var. 82 maçlık maratondan bahsediyor. Yıllardır bir yaz boş geçirmediğini söylüyor. Oysa hatırladığım Hidayet daha geçen yaz hem 21 gün bedelli askerlik yaptı, hem evlendi, hem Avrupa şampiyonası oynadı.

Türkiye belki Hidayetin sonradan karar değiştireceğini bildiğinden konuyu tartışmıyor. Ben bazıları gibi iki yüzlülük yapmadan, kapalı kapılar ardında ikili sohbetlerde konuşmadan, burada milyonların gözü önünde içimden ne geçiyorsa söylemek istiyorum.

Hidayetin Japonyada yokum demesinin altında masum bir yorgunluk ve dinlenme talebi olduğunu düşünmüyorum. Amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Hidayet eleştirilmeye tahammülsüz birisi. 2001deki ikincilik dışında Milli Takımın 5 yıldır aldığı doğrusu alamadığı dereceler ortada. Hidayet de bunların baş sorumlularından biri.

Japonyadan bir şey çıkmayacağını biliyor. Bensiz milli takım da bu alın seyredin demenin hazzını yaşamak istiyor. Bunun adı şımarıklıktır. 200 kusür defa milli formayı giymiş olsan da, bu ülkeye hala borcun var ve milli takım senin keyfince gidip geleceğin yer değildir Hidayet.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 425
favori
like
share
ceay Tarih: 29.04.2006 16:24
Hidayet 14 yasindan beri HER YAZ milli takimda oynadi, kimse vefasizla falan suclamasin.

Bir sezonda en az 82 mac yapiyor, playofflar ve hazirlik maclariyla beraber 110'u gectigi oluyor. Ara vermeden. Haftada 4 mac demek bu azicik zorlarsaniz kendinizi.

Helllal be Hedo :78:
kurtjara Tarih: 29.04.2006 10:21
Milli takıma bu yapılır mı şimdi hidayet, gerçi milli takım içersinde yer aldığı zamanlarda da birkaç problemi de olmuştu. :79: