karın kaslarını güçlendirmek - kas yapma diyeti - güzel karın kasları için proteinGüçlü karın kaslarına ve düz bir karına sahip olmak için açlıkta ölmenize ve deli gibi egzersiz yapmanıza gerek yok! Baklava dilimli kaslara sahip olmak için önerilerimize bir göz atın.


Yemek yemekten vazgeçmenize gerek yok!

Kilo vermek için mutlaka yemeniz gerekiyor.Yemekten vazgeçmenize gerek yok ama daha çok egzersiz yapmanız şartıyla.Yemekleri sindiriken bile kalori yakacağınızı biliyor muydunuz? Günlük kullandığınız kalorinin %10 ile 30'u yemekleri sindirirken yakılır.Yemek yerken kalori yakabilme güzel bir şey ama her gıda aynı ölçüde sindirilip aynı kalori yakılamaz.Örneğin karbonhidratların ve yağların %15'i, proteinlerin %25 i yakılır.

Bu yüzden herşeyden uygun ölçülerde yemekle daha fazla kalori yakabilirsiniz.Proteinler kasların besin maddesi olduğundan aynı zamanda ne kadar çok kasınız olursa o kadar kalori yakar ve zayıflarsınız.Kilo alıp vermeden dolayı kaslarınızda olsuşan mikro yırtıklar da proteinler yardımıyla onarılır.Protein yeni kas lifleri oluşturur ve hücre yapınızı güçlendirir.

Ayrıca proteinler sizin daha tok hissetmenizi ve az yemenizi sağlar.Yapılan araştırmalara göre yüksek proteinli diyet yapanların nerdeyse iki kat daha fazla kilo verikleri gözlemlendi.Düşük proteinli ve yüksek proteinli diyet yapanların verdikleri kilolar karşılaştırıldığında Yüksek proteinli diyet yapanlar daha çok karın bölgesinden kilo veriyor ve karın bölgesindeki yağları kat kat fazla yakılıyor.

Abs diet for women diyeti - Karın kası yapmak1. Günde 6 öğün şeklinde beslenin.
Enerjinizi dengelemek yani aldığınız ve yaktığınız kalori çok önemlidir.Günde 3 öğün beslenerek enerjiyi dengelyemezsiniz.Bu yüzden öğün sayınızı 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 ya çıkartın ve porsiyonlarınızı küçülterek 2 -3 saatte bir yiyin.

2. Güç Kaynağınız Olacak 12 Besini uygun miktarlarda alın
Proteinin karın kası yapmadaki önemini unutmayın .

Bu besinler protein, lif ve yağ oluşumunu engelleyen gıdalar içerdiğinden sağlıklı ve formda vücut için çok etkilidir.

Ana öğünlerinizde bu 12 güç kaynağından 2 yada 3 tanesini , ara öğünlerinizde de en azından bir tanesinin bulunmasına özen gösterin.

1. Zeytinyağı

2. Buğday Ekmeği ve Mısır Gevreği

3. Hindi ve Beyaz Etler

4. Yumurta

5. Süt Ürünleri

6. Yulaflı Besinler

7. Fıstık Ezmesi

8. Baklagiller

9. Badem ve Kabuklu Yemişler


alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3968
favori
like
share
mydg Tarih: 06.01.2012 12:09
merhanba bende fazla kilolarımdan şikayet ediyordum.