SAM Amcanın BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğana yaptığı, şantaj amacına ulaştı!..
Amerikan yönetiminin, Eğer istediklerimi yerine getirmezseniz, sizi deliğe atar, yerinize kullanmak için başkasını bulurum!.. mealindeki tehdidi üzerine ölümü gören Erdoğan, kendi ikbalini garanti altına almak için, ipleri tamamen Amerikanın kontrolüne veriyor!..
Daha önce, Türkiye ile ABD Arasında Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Önlenmesi Amaçlarına Yönelik Yardım Sağlanmasının Kolaylaştırılması İçin İşbirliğine İlişkin Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun tasarısına imza atan Erdoğan, Amerika Dışişleri Bakanı Condoleezza Riceın Ankara çıkarmasının ardından şimdi de Stratejik Ortak Vizyon Belgesinin hazırlanması için düğmeye bastı!..


Belgenin içeriği ile ilgili bilgi veren Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, şöyle dedi:
- Ortada bir stratejik ortaklık kavramı var, ama bunun içi doldurulamadı. İçinde, İran, Irak, Ortadoğu, demokratikleşme, Balkanlar, Kafkaslar ve ekonomi olan bir belge hazırlayacağız.
Ve ekledi:
- Kanaatim ABD(nin İran)a saldırmayacağı yönünde. Ama bizden İrana uluslararası kurumlarla işbirliği tavsiyesinde bulunmamızı istiyorlar!..
Dışarıya sızan bilgilere göre belgede, şu dört madde özellikle dikkat çekiyor:
1- Genişletilmiş Büyük Ortadoğu Projesinde Türkiyenin rolünün belirginleşmesi.
2- Siyasi, savunma ve ekonomik konularda kalıcı ve her düzeyde yoğun işbirliği.
3- NATO zemininde askeri işbirliği ve operasyonlarda ortak hareketin esas alınması.
4- Balkanlar, Kafkasya ve Orta Asyada ortak ekonomik alanların oluşturulması.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 593
favori
like
share
ECE_06 Tarih: 29.04.2006 22:42
Sıcak savaş kapıda görünüyor.iran cumhur başkanının söylemlerine göre geri adım atmayacağını yeni dünya liderliğine soyunduklarını söylüyor bu durumda ABD sessiz kalırmı dersiniz ?kesinlikjle hayır perişan olacak olan ülkeler =pakistan ,suriye, ırak ve türkiye hadi hayırlısı :79: