İngiliz boksör Danny Williams, Amerikalı Eski Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Mike Tyson'ı 4. rauntta nakavt etti.

ABD'nin Kentucky eyaletinin Louisville kentinde yapılan 10 rauntluk karşılaşmada Tyson, ilk rauntta yumruklarıyla Williams'ın 3 kez sendelemesine neden oldu. Mike Tyson, 4. raundun bitimine kısa süre kala ise başına art arda aldığı darbeler nedeniyle iplere çarparak yere düştü. Tyson, tüm çabalarına rağmen ayağa kalkmayı başaramayarak nakavt oldu. Tyson'ın, Williams'tan aldığı bir dirsek darbesiyle sağ kaşının da açıldığı belirtildi.

Maçta favori görülmeyen Williams, daha akıllıca mücadele sergilediğini belirterek "Oldukça dinlenmiştim ve kendime güvenim tamdı. Onu ele geçirdiğimi hissettim ve dua ederek devam ettim" dedi. 600 bin pound'luk ödülün sahibi olan Williams, karşılaşmanın ardından doğruca evine giderek ailesini göreceğini ve dinleneceğini söyledi. Bu mağlubiyetin Tyson'ın emekliliği anlamına gelip gelmeyeceği yönündeki soruları yanıtlayan antrenör Freddie Roche, "Bu kesinlikle bir olasılıktır. Ona yalan söylemeyeceğim. Doğruları anlatacağım. Daha fazla nereye gidebileceğimiz konusunda emin değilim. O 38 yaşında. Oturacağız ve nereye gitmek istediği konusunda ciddi bir konuşma yapacağız" dedi. Tyson, Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu unvanını 8 Haziran 2002'de Lennox Lewis'e kaptırmıştı.

Tyson'ın menajeri Shelly Finkel ise, ilk rauntta dizinden yaşadığı problemin boksörün performansını etkilediğini söyledi.

Son 17 aydır ilk kez ringe çıkan Tyson'ın, 44'ü nakavt olmak üzere 50 galibiyeti, 5 mağlubiyeti bulunuyor. Williams'ın ise 26'sı nakavt olmak üzere 32 galibiyeti, 3 de mağlubiyeti bulunuyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 691
favori
like
share
GS2004 Tarih: 31.07.2004 10:05
Harcadilar Adami Yawwww iyi Bir Boksördü.Tyson. :6:


Kafasini Kulanamadi Yazik..... :6: