Manchester United ve İngiltere Milli Takımı'nın ünlü forveti Wayne Rooney'nin tarak kemiğindeki kırığın, Dünya Kupası'na çeşitli yollardan yatırım yapan çok sayıdaki firmayı milyonlarca sterlin zarara sokacağı öne sürüldü.


İngiliz TV kanalları ve Dünya Kupası'na bir şekilde yatırım yapan firmaların patronlarının, Rooney'nin sağlık durumunu en az İngiltere Milli Takımı teknik direktörü ve yöneticileri kadar yakından takip ettiği belirtildi.

Geçen cumartesi günkü maçta sakatlanan Rooney'nin, tarak kemiğindeki birkaç santimetrelik kırığın, İngiltere'nin Dünya Kupası kaderini doğrudan etkileyebileceğine dair haberi bugün manşetine yerleştiren The Daily Telegraph gazetesi de pek çok firmanın Rooney'e ve İngiliz Milli Takımı'na, kupanın yıldızı olabilecekleri beklentisiyle büyük yatırımlar yaptığına dikkati çekti. Gazete, Rooney'nin iyileşememesi halinde bu yatırımların Havaya uçabileceğini yazdı.

Dünya Kupası'nın resmi partnerlerinden biri olan Coca Cola'nın reklam yüzlerinden biri olan 20 yaşındaki Rooney'nin, yakın zamanda Nike ve Total ile de sözleşmeler imzaladığını hatırlatan Telegraph, ünlü futbolcunun ayrıca Ronaldinho ile birlikte EA FIFA 2006 adlı bilgisayar oyununun da tanıtımını üstlendiğine dikkati çekti.

Rooney'nin ayrıca geçen ay Harpir Collins adlı kitap firmasıyla 5 milyon sterlinlik bir anlaşma imzaladığı ve firmaya Liverpool'un arka sokaklarından başlayan öyküsünü anlatmaya razı olduğu hatırlatıldı.

Firmanın Dünya Kupası ile ilgili bölümün kitapta yer almasına özel önem atfettiğini, Rooney'nin oynayamaması halinde bu projenin bile suya düşeceğini kaydeden Telegraph, bir Alman firmasının Rooney markasına 30 milyon Sterlin değer biçtiğini, ünlü futbolcunun önümüzdeki 10 yılda ismi üzerinden kazanacağı paranın da 100 milyon Sterlin olarak tahmin edildiğini yazdı.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 398
favori
like
share
ugly__king__ Tarih: 14.05.2006 18:40
Paylaşım için teşekkürler... :85:
kurtjara Tarih: 04.05.2006 12:34
Rooney'ye mucize gerek
İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sven Goran Eriksson, yıldız futbolcu Wayne Rooney'nin ayağında birden fazla kırık olduğu ve Dünya Kupası'na yetişmesi için mucize gerektiği söyledi. FIFA da İngiltere'ye ilk maça 24 saat kalana dek oyuncu değiştirme hakkı tanıdı.
ZeuS Tarih: 03.05.2006 12:19
cok buyuk bir kayıp
kurtjara Tarih: 02.05.2006 10:00
Sponsorlarda Rooney paniği
Ayağı kırılan İngiliz yıldıza, milyonlarca sterlin yatıran firmalar endişeli. Manchester United'ın Chelsea'ye 3-0 yenildiği maçta sağ ayak tarak kemiği kırılan Wayne Rooney'nin Dünya Kupası'nda oynamasının zora girmesi, sponsorlarını da telaşlandırdı. The Daily Telegraph gazetesi pek çok firmanın Rooney'e ve İngiliz Milli Takımı'na, kupanın yıldızı olabilecekleri beklentisiyle büyük yatırımlar yaptığına dikkati çekti, bu yatırımların "Havaya uçabileceğini" yazdı.
Coca Cola'nın reklam yüzlerinden biri olan Rooney'nin, yakın zamanda Nike ile de sözleşme imzaladığını hatırlatan Telegraph, ünlü futbolcunun ayrıca Ronaldinho ile birlikte EA FIFA 2006 adlı bilgisayar oyununun da tanıtımını üstlendiğini de hatırlattı.
BURSALI1963 Tarih: 02.05.2006 09:39
Dünya kupasında yıldızı parlayacak oyunculardan biriydi benim için, İngiltere adına büyük bir kayıp

Haklısın
kurtjara Tarih: 01.05.2006 18:23
Dünya kupasında yıldızı parlayacak oyunculardan biriydi benim için, İngiltere adına büyük bir kayıp :79: