Çayı nasıl içmeli?
ABD'deki Boston Üniversitesi bilimadamları, siyah çaydaki maddelerin kalp krizi, felç, tüm kanserler ve kemik erimesi gibi pek çok hastalık riskini azalttığını açıkladı. Siyah çayın Türk usulü demlenmesinin en sağlıklı yöntem olduğunun altını çizen araştırmacılar, bu olumlu etkiyi artırmanın diğer yollarını ise şöyle sıraladı: Çaya biraz tarçın, limon ya da süt ekleyin, 25 dakikadan fazla demlenen çayı içmeyin, tiryakiyseniz günde en az 4 bardak çay tüketin.

Beyin tümörüne aşı
En hızlı yayılan kanser tipi olan beyin tümörüne karşı umut doğdu. ABD'li bilimadamları, beyin tümörüne neden olan hücrelerle savaşan bir aşı geliştirdiklerini açıkladı. Aşı sayesinde sinir sisteminin uyarılarak kanserli hücrelerin artmasının önüne geçildiğini belirten araştırmacılar, "Bu aşı sayesinde, beyin tümörüne bağlı ölümlerin yarı yarıya azalacağını tahmin ediyoruz" dedi. Bilimadamları, aşının piyasaya sürülmesine sadece birkaç yıl kaldığının müjdesini verdi.

[COLOR=chocolate]Burun tıkanıklığı uyarısı
GENİZ ve burun eti, alerji, burun eğriliği ve sinüzitin neden olduğu burun tıkanıklığı uzun sürerse, çocuklarda zeka geriliğine neden oluyor. Uzun süreli burun tıkanıklığı yetişkinlerde ise, kalp hastalıklarını tetikliyor.


Zayıflarken ölmeyin!
ZAYIFLAMAK için yaygın olarak kullanılan Reductil isimli hap, Yeni Zelandalı bilimadamlarına göre sağlığı tehdit ediyor. İlacın en büyük yan etkisi kalbe zarar vermesi! Araştırmacılar, "Bu ilaçla antidepresan hapların alınması ise, ölümlere bile neden olabilir" dedi.

Aspirin'de kanser riski
BİRÇOK faydası bulunan Aspirin'in yan etkisi ortaya çıktı. Araştırmaya göre; uzun süre Aspirin kullanmak, pankreas kanserine neden oluyor. 20 yıldan fazla günde 2 Aspirin içen kadınların, pankreas kanseri olma riski yüzde 58 artıyor.
Bir taşla iki kuş!
AKCİĞER kanseri ile göğüs kanseri hastalarının benzer genetik yapıda oldukları belirlendi. İngiliz bilimadamları, akciğer kanseri için kullanılan ilaçların göğüs kanserine de iyi geldiğini açıkladı. Akciğer kanseri ilacı kullananların göğüs kanserini yenme şansı büyük oranda artıyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 603
favori
like
share
doktoruydu Tarih: 08.05.2006 06:18
[COLOR=orangered]eline sağlık
DİDEM Tarih: 02.05.2006 16:16
önemli bilgilerin için çok teşekkürler, çayı bende çok severim
ama tarçın ve sütle birlikte düşünemiyorum, ben yinede sade
içeyim, rejim yaparkende hapla değilde bilinçli olarak yiyerek
rejim yapılması doktor kontrolünde olmasından yanayım, teşekkürler. :70:
SU-PERISI Tarih: 02.05.2006 10:13
yararlı bilgilerin için teşekkürler.çayı çok severim tarçın ve sütle içmemiştim deneyecegim.
ozlems_o Tarih: 02.05.2006 09:20
çok güzel bilgiler bunlar casper ellerine sağlık