..Sadık eşlere,ideal babalara....Yine eğitim diyeceğim.Her olumsuzluğun başı eğitim eksikliği. Kültürlü,birbirine saygılı bir toplum, mutlu ve başarılı demektir. Buda yaşadığımız can sıkıcı olayları kökten tamamen ortadan kaldıracak,çözecek büyük etkenlerdir. Erkekler kadınlarına yol göstermeli,destek olmalı. Sadakatsizlik ve şiddet erkeklerin kadınlara yaşattığı en büyük acılar tabi.Çalışkan bir erkek, sevgi ve saygı dolu bir eş ve yol gösterici,güçlü bir baba olmalı.Ekmeğini taştan çıkaran çalışkan sevgi ,şefkat dolu duygusal ve kibar erkekler toplumda ve aile yaşantısında mutluluğun,başarılı olmanın en önemli unsurudur.
Eğitim eksikliğinin en büyük göstergesi çok eşlilik..erkeklerin birden fazla kadınla yaptıkları evlilikler.Toplum düzenine, dinimize ve edebe asla uymayan bu tür davranışlarda iyi bir Türk erkeğine yakışmayan yanlış şeylerdir. Erkeğe gösterilmesi gereken saygıyı kendisinin hak etmesi gerektiğini düşünüyorum. Nazik ve hoşgörülü, şiddetten uzak, kültürlü ve sadık bir erkek en güzel şeyleri yaşamayı hak eder.
Böyle erkeklere kadınlar hizmette, hürmette,saygıda asla kusur etmezler.Sevgilerini ve fedakarlıklarını sonuna kadar sergilerler

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 525
favori
like
share
BoardBeLasi Tarih: 18.06.2006 23:11
Walla erkek milleti işte kültürlüsüde aynı kültürsüzü de

bencede
Sukran Tarih: 13.05.2006 21:12
su-perisi ellerine saglik cok güzel yazmissin artik egitim egitim egitim CAHIL KALMAYALIM !!! belki biz disardan nice aileler görüyoruz mutlu gibi aslinda duvarlarin arkasinda baska bi insanlar var.En yakin örnegi benim bi arkadasim ama malesef kendilerince örf ve adetleri ayrilmayi kabul görmüyor yazik böyle cahil ailelere :18: SIDDET ERKEGIN KENDINI HEP ÜSTÜN GÖRMESINDEN VE KADINI EZMEYE CALISMASINDAN:SIDDET HANGI SEKILDE NASIL OLURSA OLSUN KESINLIKLE HAYIR DIYORUM :18:
fatma.cetin Tarih: 13.05.2006 14:19
haklisin superisi caniim elerine saglik
ozlems_o Tarih: 04.05.2006 08:48
eğitimde bizim ülkemizde bi yere kadar gidebilio. örf ve adetler zannedilerek kadına hükmetme veya onu küçük görme gibi davranışları açıkçası eğitimlisi de yapıo eğitimsizi de.

ama en azından egitimli olanlar biraz daha ılımlı bilgiler için sağol SUPERİSİ
casper Tarih: 03.05.2006 17:44
Walla erkek milleti işte kültürlüsüde aynı kültürsüzü de :18: