sevgi olüncede ahrette vardır bence kavusulması ıcın sevenlerinn

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 784
favori
like
share
fikret336 Tarih: 24.11.2006 12:13
paylaşım için teşekkürler
karabelatrr Tarih: 21.07.2006 22:27
insanlar ne hal uzere olurse o hal uzere dirilirler severek olursek severek diriliriz insallah ama arkadaslar sevgide sinif sinif mis herkesin sevgisi ayni olcude deyilmis yani.ve birde sevgininde cesitleri vardir dunya sevgisi ahiret sevgisi insan sevgisi ALLAH CC sevgisi RASUL sevgisi onemli olan ALLAH in butun mahlukatlarini yaratma sebebi olan sevgi yi icimizde ruhumuzda toplamammmiz gerekiyor iste o zaman mecaz olmuyor sevimiz hakikat oluyor hakiki sevgi ise ahirette bizi bulur...
allah oyle buyuruyor ben habibimi sevgimden yarattim sevdimde yarattim habibim herseyi senin icin seni kendim icin yarattim buyuruyor yani sevmek gerekiyor coook sevmek gerekiyor dua edin de hakkiyle sevebilelim sevgiler assk halini alsin ask da aski hakikat halini alsin iste o zaman gercek sevgiyi buldun!!!!
eReN_GüL Tarih: 05.07.2006 08:20
BEN TASIYACAGIM OLUNCEYE KADAR BILEREK OLDUKTEN SONRADA RUHUMLA SEVGIMI YASATACAGIM KAINATIN SONUNA KADAR
tarkın Tarih: 05.05.2006 08:42
Müminin sevgisi berrak, nurlu, kalpte ferahlık oluşturan bir sevgidir. Çünkü sevgisinin gerçek muhatabı Allah'tır. Bu yüzden, dünyada Allah'ın tecellilerini barındırdığı için sevdiği bir kimse veya varlık ölünce veya sevdiği bir eşya kaybolunca, kendisinden alınınca mümin üzülmez, bir mahrumiyet, ayrılık acısı çekmez. Çünkü sevdiği varlıktaki maddi manevi bütün güzelliklerin, tecellilerin gerçek sahibi Allah'tır. Allah ölmez, yok olmaz, ebedi ve ezelidir. Hepsinden önemlisi kendisine şah damarından daha yakındır. Öyleyse bir sorun yoktur. Allah, yalnızca kendisini imtihan etmek için geçici olarak bazı tecellilerini geri almıştır. İmanını ve bu anlayışını sürdürdüğü sürece dilerse bu dünyada dilerse ahirette sonsuza dek kendisine çok daha yoğun olarak pek çok güzel sıfatıyla tecelli edecektir. İşte bu sırrı kavradığı ve katıksız gerçek imana kavuştuğu için mümine üzüntü ve acı verecek hiçbir durum söz konusu olmaz. Allah müminin bu ruh halini şöyle tarif eder:

Şüphesiz: "Bizim Rabbimiz Allah'tır" deyip sonra doğru bir istikamet tutturanlar (yok mu); artık onlar için korku yoktur ve onlar mahzun olmayacaklardır. (Ahkaf Suresi, 13)
eReN_GüL Tarih: 04.05.2006 00:26
tşkler bay bılınmez arkadasım saol yuregıne saglık
bilinmez Tarih: 03.05.2006 22:28
Sevgi insanın bedeninde, bedenin de en güzel organından kaynağını almaktadır. Yani kalpten. Kalpsiz bir insan nasıl düşünülmezse, sevgisiz bir insan da düşünülemez. Sevgi olmadan insanlar yaşayamaz bence. Bu dünyada insanlar sevginin ne anlama geldiğini bilmiyorlar. Sevgiyi kendi hesaplarına geldiği gibi sadece aracı olarak kullanıyorlar kanaatimce. Ancak diğer dünyada ne yapılacak bir hesap olacak, ne de sevginin araç olarak kullanılmasını gerektirecek bir sebep. Oradaki sevgi gerçek sevgi olacaktır. Kısaca bu dünyada sevgi yoktur ama diğer dünyada kesinlikle gerçek SEVGİ VARDIR. Düşüncelerin için teşekkür ederim
leotombak Tarih: 02.05.2006 22:22
Tamamen katılıyorum erengül kardeşim. Sevginin olmadığı yer yoktur. Selametle.