"Zayıflamanın sırrını doğada arayın"

Eskiden şişmanlık mı vardı? Tabiatla barış içinde yaşayan, doğal gıdalarla beslenen insanlar gayet sağlıklıydı. İnsanoğlu şimdi yine birçok sorun için bitkilerde çare arıyor. Doğada yetişen şifalı otlar kilolara da savaş açıyor. Üstelik diyet yapmadan...Şimdi zayıflama mevsimi. Vücudunda 5 kilo fazlası olan kadın bile kendini aynada "dev gibi" görüyor. Nedeni basit: fazladan bir kilo bile plajlarda giyilecek bikini ve mayoların estetik görünümü bozabiliyor. O yüzden de karpuz kabuğu denize düşmeden, tez zayıflamak gerek bu aralar. Peki ama bu kısa sürede nasıl olacak bu? Çözüm zor değil. Tamamen bitkisel olup, hiçbir yan etkisi bulunmayan bitki tozları kadınların imdadına yetişiyor. "Doğada yararsız hiçbir şey yoktur, yeter ki, kullanmasını bilelim!" sözünden hareketle, yağ yakan bitkilerden elde edilen tozun "yağ eritici" özelliği, kullanımdan bir süre sonra incelme sağlıyor.
Yağları eriten özellik
Bitkisel zayıflama uzmanı Volkan Kurt, spor ve rejim yapmadan kilo verilmesini sağlayan bu bitkisel ürünlerin yüzde yüz yerli olduğunu ve bundan dolayı ilgi gördüğünü belirtiyor. Herbalium Doğal Ürünler Merkezinin ürettiği ürün, yan etkisi olmaması açısından da dikkat çekiyor. Yoğurtla karıştırılıp yenen bu şifalı tozun, vücuttaki yağları ve selülitleri eritme özelliği bulunuyor. Bu tozu meydana getiren bitkilerin içeriğinde ağırlıklı olarak idrar söktürücü değil, yağları yakıcı maddeler var. Yağları, selülitleri eritici, dolaşım ve sinir sistemini aktive edici, zindelik ve kuvvet verici bitkilerden üretilen tozu bir çorba kaşığı alıp, küçük kase yoğurda ilave ediyorsunuz. Sabah, öğle ve akşam yemeklerden önce yiyorsunuz.

İştahı dizginliyor
Bitkisel zayıflama tozu açlık hissini bastırdığı için ilgi görüyor. Bunu düzenli yiyen biri kendini sürekli aç hissetmiyor. Diyetlerle zayıflamayı başaramayanlara, aç kalarak incelmeyi sağlayamayanlara bir alternatif. Bu tozun üreticisi Volkan Kurt, "İnsanlar zayıflatma özelliği olan çayları içerek zayıfladıklarını sanıyor ama bu aslında bedenin su kaybetmesinden başka bir şey değildir" diyor. Bu şekilde kilo verenlerin de daha sonra eski kilolarından fazlasını aldıklarını belirtiyor. Kurt, sözlerini şöyle sürdürüyor: Bu çaylar idrar söktürücü, bağırsak ve böbrek çalıştırıcı bazı otlardan meydana geldiği için, bunları düzenli içen biri, vücuttan hızlı bir şekilde su atıyor. İnsan bedeninin zaten yüzde 70'i sudan oluşur. Dolayısıyla yaklaşık 4-5 kilo kadar sıvı bedenden dışarı atılıyor ve bu da zayıflama zannediliyor."

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1128
favori
like
share
BoardBeLasi Tarih: 26.06.2006 16:32
Paylasim icin tessekurler
SU-PERISI Tarih: 05.05.2006 14:20
zaten güzelliğin de zayıflsağında kaynağı doğadan