Üzüm çekirdeği damar onarıcı

Damarları onararak damar hastalıklarını tedavi eden üzüm çekirdeği, zayıflamış kan damarlarının yapısını kuvvetlendiriyor, güçlü bir antioksidan etki yaratıyor.

Zihin açıcı yönü var
Üzüm çekirdeği Avrupa'da ilaç niyetine satılıyor. Mucizevi çekirdek ödemden, nezleye kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Üzümün çok faydalı olduğu bilinir. Özellikle de zihin açıcı yönü ile sınavlardan önce kuru üzüm tavsiye edilir. Ama birçoğumuz üzümü yerken çekirdeğinden muzdarip oluruz. Onu tüketmez, atarız. Hatta en çok çekirdeksiz üzümler rağbet görür. Halbuki üzümün çekirdeği bugün birçok Avrupa ülkesinde ilaç niyetine, tabletler halinde satılıyor.

GİTTİKÇE YAYGINLAŞIYOR
YAVAŞ yavaş Türkiye'de de yaygınlaşmaya başlayan üzüm çekirdeği, yakında bütün eczanelerdeki yerini alacak gibi. Bu çekirdeğin en önemli faydası kan damarı onarıcısı olması. Kan damarları insan için hayati önem taşıyor. Başınızdan ayak uçlarınıza kadar her doku kanla beslenir. İncecik kılcal damarlardan, geniş atardamarlara kadar, karmaşık kan damarları ağı yaşam hattımızdır. Eğer kan damarları yaşlanır, hastalanır, zayıflar, incelir ve kan sızdırırsa, sağlığınız tehlikede demektir.

DOLAŞIM DÜZENLEYİCİ
EĞER oksijeni taşıyan kan düzgün bir biçimde akmıyorsa kalp kasınız hasar görebilir. İşte üzüm çekirdeği, zayıflamış kan damarlarını güçlendirip normal sağlıklarına döndürebilen, dolaşım bozukluklarının düzeltebilen ve önleyebilen bir yapıya sahip. Özelliği ise tamamen doğal olması. Çekirdek, damar hastalıklarını tedavi ediyor. Zayıflamış kan damarlarının yapısını güçlendiriyor. Ayrıca üzüm çekirdeği bilinen en güçlü antioksidan. Yapılan bazı testlerde, E vitamininden 50 kat daha güçlü olduğu ortaya çıkmış.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 812
favori
like
share
sennur Tarih: 06.05.2006 13:00
casper bu bilgiler harika çook teşekkürler
*/*/*devil*/*/* Tarih: 06.05.2006 12:52
hayat değerli arkadaşlar insanın kendini koruması lazım
ozlems_o Tarih: 06.05.2006 09:35
bende üzüm çekirdeğinin faydalarını duymuştum kan yapıcı özelliği ve vucüttaki toksinleri attığını biliyorum.. :85:
ayrıca bu bilgiler için de sağol casper hakkaten bilgime bilgi kattın
SU-PERISI Tarih: 06.05.2006 00:42
ayrıca Üzüm çekirdeği kalp krizi ve kansere yakalanma riskini azaltıyor.teşekkürler casper
tıkır Tarih: 05.05.2006 20:58
[font=Times New Roman][color=#ccccff]Bankacı değil Doktor olmalıymışsın sen Bravo yani Keşke bütün doktorlar senin gibi olsa.:20:
casper Tarih: 05.05.2006 17:37
Bağlarıyla ünlü Fransa'da keşfedildiÜzüm çekirdeği, 40 yıldır Avrupa'da, özellikle üzüm bağlarının çokluğu ile bilinen Fransa'da etkili bir biçimde kullanılıyor. Üzüm çekirdeği, Tıp Profesörü, Fransız Kimyacı Jack Masquelier tarafından keşfedilmiş. Çekirdek ilk olarak hamileliğinden dolayı aşırı ödemi olan fakültenin dekanının eşine, dekan tarafından verilmiş. Masquelier o günü şöyle anlatıyor: "Kadın, şişmiş bacakları ile o kadar yorgun görünüyordu ki, güçlükle yürüyebiliyordu. Yüzünden, çektiği acıları okumak mümkündü. 'Ne yapabilirim de bu kadının acılarını dindirebilirim?' diye düşündüm.

Varise de iyi geliyor
Sonra dekanın eşine çekirdek verdiğini gördüm. Dekanın eşi 48 saat içinde iyileşti. O halde, ben üzüm çekirdeğinde özel bir şeyler olabileceğini düşündüm." 1950'de üzüm çekirdeği Resivit olarak bilinen ve Fransa'da satılan ilk damar koruyucu ilaç olmuş. Doktor Masquelier ve meslektaşları, üzüm çekirdeğinin varis üzerindeki etkisini doğrulayan 9 deney yapmışlar.

Tüm vücuda yararlı
Bununla birlikte çekirdek, göz kamaşması, gece körlüğü gibi göz sorunları, arterit, saman nezlesi, alerji ve burun kanamalarını tedavisinde de kullanılabilir. Dr. Masquelier'e göre; düzenli olarak üzüm çekirdeği alırsanız, damar duvarlarınız güçlenecektir. Sabah saatlerinde diş etlerinizin kanadığını görürsünüz. Ya da göz korneasında bir kan lekesi fark edersiniz. Geceleri kendinizi yorgun hissedersiniz. Baldırlarınız şişip, ödem olduğunu fark edersiniz. Damar zayıflığından mustaripsiniz demektir. Üzüm çekirdeği, tüm bu patolojik mekanizmalarla mücadele eder.