Microsoft firmasının yeni işletim sistemi ''Windows Vista''nın, piyasa sürümünün yine ertelenebileceği açıklandı.


Gartner araştırma firmasından yapılan açıklamada, yeni işletim sisteminin açıklandığı sürede piyasaya çıkamayacak kadar karmaşık olduğu belirtildi. Açıklamada, Microsoft'un daha önce piyasaya çıkması beklenen ancak Ocak 2007'ye ertelenen bu ürünün piyasaya sürümünün Nisan-Haziran 2007'de olabileceği kaydedildi.
Microsoft firması sözcüsü ise, Gartner'in bu raporunu doğrulamayarak, ''Windows Vista''nın planlandığı tarihte piyasaya çıkacağını söyledi.


Longhorn olarak da bilinen yeni işletim sistemi Vista'nın ilk olarak 2005'te piyasaya çıkacağı açıklanmış, daha sonra 2006'nın ikinci yarısına ertelenmişti. Firma, son olarak bu yeni işletim sisteminin iş dünyasına yönelik bazı versiyonlarının planlandığı gibi Kasım'a kadar, ev kullanımı tipi tüketici versiyonununsa 2007 Ocak ayında piyasaya çıkacağını bildirmişti.

Vista'da Windows Vista Business, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Ultimate ve Windows Vista Starter olmak üzere 6 sürüm yer alacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 408
favori
like
share
minta Tarih: 27.07.2006 08:53
paylaşım için teşekkürler