bal kilo aldırırmı - ceviz içi kilo aldırır mı - ceviz içi kilo yapar mı - hangi besinler iştah kapatır - hangi besinler kilo aldırır
Her ne kadar çoğu insanın derdi kilo almak olsa da bazılarının derdi bunun tam tersidir yani bu insanlar kilo alamamaktan şikayetçidirler. Kilo almak isteyenler aşağıdaki yazımızı size kilo alma konusunda umarız yardımcı olur.Bu arada istediğiniz kiloya ulaştıktan sonra aşağıdaki önerileri azaltmayı unutmayın.

Kilo almak için beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmekle işe başlayabilirsiniz.

Sağlıklı beslenmeye başlamadan önce sigara içiyorsanız bırakmalısınız çünkü sigara tüketimi iştahınızı kapatacaktır. Çok fazla sıvı tüketen biriyseniz sıvı gıdaların tüketimini de azaltmalısınız, tüketeceğiniz sıvılar tokluk hissi vereceğinden iştahınızın kapanmasına sebep olacaktır.

Psikolojik etkenlerde kilo almanızı önleyebilir. Yemek yediğiniz ortamın rahat, stresten uzak ve temiz bir mekân olmasna dikkat etmelisiniz.

Çok yağlı gıdalar tüketmek yerine haşlanmış gıdalar, ızgara ve fırın yemekleri daha yararlı olacaktır. Yağ kullanacaksanız tereyağı ve margarin yerine zeytinyağı ve sıvı bitkisel yağları tercih etmelisiniz.

Unlu gıdaları tüketirken (makarna gibi) soslar, yoğurtlar, et yemeğinizin kalori değerini yükseltecek ve kilo almanızı sağlayacaktır.

Süt ve yoğurt tüketimini artırmanız gereken önemli gıdalardandır. Sütünüze bal pekmez gibi takviyeler yoğurdunuza ise şeker ekleyebilirsiniz.

Şeker oranı yüksek limonatalar ve meyve suları içebileceğiniz gibi şekerli tatlıları da unutmamalısınız. Sütlü tatlılar, muhallebi, sütlaç, tahin, hoşaf sağlıklı bir programla kilo almanızı sağlayacaktır. Tatlılarınızı ceviz içi ile zenginleştirebilirsiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 14078
favori
like
share