Orjinal Adı: Allegro

Yönetmen: Christoffer Boe
Oyuncular: Ulrich Thomsen, Helena Christensen, Henning Moritzen
Senaryo: Christoffer Boe, Mikael Wulff
Görüntü Yönetmeni: Manuel Alberto Claro
Müzik: Thomas Knak
Kurgu: Peter Brandt
Tür: Dram
Süre: 88 Dk.
Yapım: 2005 - Danimarka
Gösterim tarihi: 12 Mayıs 2006


Editörün Notu: "Yeniden Sev Beni"nin yönetmeni Christoffer Boe'nin "Allegro"su, geçmişine sünger çekerek müzikte mükemmelliğe ulaşan bir piyanistin, doğduğu şehre dönüş hikayesi...

Konu: Zetterstrom, müzik tutkusuyla ilerlediği yolunda başarını zirvesine çıkmaya başarmıştır. Mükemmelliği ararken yoluna çıkan tüm başarısızlıkları yok saymış, geçmişini unutmuştur.

Doğduğu şehri, aşık olduğu kadını ve tüm anılarını bilinçaltının minik kutularına doldurup derinlere saklayan bu piyanistin arkasında anılarının hapsedildiği bir Bölge kalmıştır. Onun geçmişini saklayan bu Bölgeye kimse girememektedir. Anılarının hapsedildiğini öğrenince o da Bölgeyi görmek üzere doğduğu şehre döner. Bu gizemli bölgede gezinirken yaptığı seçimleri ve hayatına verdiği yönü sorgular. Fakat geçmişini kurtarabilmesi için öncelikle geçmişiyle yüzleşmesi gerekir.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 472
favori
like
share
TAMALFILMS Tarih: 10.01.2008 01:08
del putas
okoca Tarih: 17.11.2007 14:43
paylaşım için çok sağol
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 10:25
bilgilendirdiğin için sağol
tozkoparan Tarih: 17.08.2007 10:48
PAYLAŞIM İÇİN SAĞOL
ozlems_o Tarih: 10.05.2006 09:31
kurtjara Tarih: 10.05.2006 09:30
Unuttuğunuz bir şehir sizi hatırlayabilir mi?

Allegro geçmişine sünger çekerek müzikte mükemmelliğe ulaşan bir piyanistin doğduğu şehre dönüş hikayesi&

Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamayan çok yetenekli ve ünlü piyanist Zetterstrom, bir konser vermek üzere doğduğu şehre gelir. Geçmişinden izler taşıyan bu gizemli şehirde kayıp hatıralarını aramaya koyulduğu sırada, yaptığı seçimleri, bunların hayatını gerçekten etkileyip etkilemediğini ve hayatına verdiği yönü sorgulamak için fırsat bulur. Fakat geçmişini kurtarabilmesi için öncelikle onunla yüzleşmesi gerekmektedir&

Ünlü bir piyanist, sevdiği kadın ve doğduğu şehir arasında geçen, klasik müzikle iç içe hikayesiyle Allegro, bir piyanistin hayatı boyunca tek bir şeye odaklanıp aşkı es geçmesi çevresinde gelişiyor. Film, bilimkurgu öğeleriyle izleyenleri şaşırtarak, insanın kendisini ve dış dünyayı nasıl algıladığını sorgulatmayı başarıyor.

Kurgu ve gerçek arasındaki çizginin belirsizleştiği yerden kendi kendimize kurguladığımız gerçeklere bakan Allegronun yönetmeni Christoffer Boe, bunu "Aslında her şeyi farklı algılıyoruz, ama değiştirip kendi gerçeğimizi kendimiz yaratıyoruz" sözleriyle anlatıyor. Boeyu sinemaseverler Yeniden Sev Beni filminin yönetmeni olarak tanımışlardı.

Senaryosunu Christoffer Boe ve Mikael Wulffun birlikte yazdıkları filmin başrollerinde Ulrich Thomsen, Helena Christensen, Henning Moritzen ve Nicolas Bro kamera karşısına geçmiş. Allegro, 25. İstanbul Film Festivalinin Uluslararası Yarışma bölümü filmleri arasında yer alıyordu.

Teşekkürler özlem :23: