Orjinal Adı: The Hills Have Eyes

Yönetmen: Alexandre Aja
Oyuncular: Maxime Giffard, Aaron Stanford, Kathleen Quinlan, Vinessa Shaw

Senaryo: Alexandre Aja, Wes Craven
Görüntü Yönetmeni: Maxime Alexandre
Müzik: Tomandandy
Kurgu: Baxter
Tür: Korku - Gerilim
Süre: 107 Dk.
Yapım: 2006 - ABD
Dağıtımcı: Özen Film

Gösterim tarihi: 12 Mayıs 2006
Vahşetin en derinine sürüklenen bir aile

Her şey klasik bir aile tatili ile başlar. Clevelandlı polis dedektifi Big Bob Carter ve sevgili eşi Ethel, evlilik yıldönümlerini kutlamak için, ailece Californiaya gitmeye karar verirler. Böylece tüm aile uzun yolculuğun tadını çıkaracak ve birlikte olacaktır.

Fakat Big Bob ve Ethel haricinde hiçbiri, bu toplu yolculuk fikrinden pek hoşnut olmamıştır. Büyük kızları Lynn yeni doğmuş bebeği nedeniyle böyle uzun bir yolculuğa çıkmak konusunda tereddütlüdür. Kocası Doug ise sevgili kayınpederi ile arasındaki anlaşmazlıklardan dolayı yolculuğa sıcak bakmamaktadır. Kızları Brenda, arkadaşlarını bir aile gezisi için geride bırakmış olmaktan mutsuzdur. Oğulları Bobby ise ailenin iki Alman Kurdu köpeği ile herşeyden daha çok ilgilidir.

Hep birlikte bir karavan ile batıya yönelen kalabalık aile, yolda onları nelerin beklediğinden habersizdir. Başlarına gelen beklenmedik bir kaza ile kendilerini ıssız, sessiz ve medeni dünyadan uzak bir çölün ortasında, kavurucu güneşin altında yalnız bulurlar. Fakat çok geçmeden aslında zannettikleri kadar yalnız olmadıklarını anlarlar. Bulundukları çöl, bir zamanlar Amerikan Hükümetinin var olan madenleri ve çalışanları hiçe sayarak nükleer denemeler yaptığı boş arazinin tam ortasıdır. Bu nükleer denemelerden hayatta kalanlar ise, herkesin terk ettiği, kana susamış, aç mutantlardır.

Vahşetin en derinine düşen Carter ailesi, hayatta kalabilmek için birbirlerine sıkı sıkıya sarılmalıdır. Ama aslında içlerinden en şanslısı, ilk ölendir&

ve son haber

Wes Craven ve oğlu Jonathan, Alexandre Aja'nın 'The Hills Have Eyes'ına (Tepenin Gözleri) devam yazacaklar...

Ülkemizde 12 Mayıs'ta gösterime girecek Wes Craven'in 1977 yapımı orijinal korku filmi 'The Hills Have Eyes'ın (Tepenin Gözleri) Alexandre Aja tarafından yeniden çekilen versiyonu,15 milyonluk bütçesiyle dünya çapında 54 milyon dolar toplamayı başardı. Yeni yapımda yapımcılığı üstlenen Craven ise 'Madencilerin hikayelerine devam etmek istiyoruz' diyerek ikinci filme yeşil ışık yaktı.

Wes Craven ve oğlu Jonathan'ın senaryosunu yazacapı devam filminde, yönetmen olarak bu kez farklı bir isim göreceğiz. Craven, Aja'nın yerine Michael J. Bassett'i yönetmen olarak düşündüklerini sözlerine ekledi. Devam filminde Ulusal Güvenlik eğitimlerinin son günlerinde bir grup mutantlarla yüz yüze gelecek ve çölü korku saracak yine. Craven, izleyicileri yerin altına, madenlere çekeceklerini de belirtiyor.

Wes Craven, yönetmenliğini kendisinin üstleneceği 'Bug' için önümüzdeki yıl kamera karşısına geçecek.
Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1129
favori
like
share
brk.black Tarih: 17.08.2008 20:58
BUNUN 2. Sİ ÇIKTI O SÜPER
shakat24_64 Tarih: 03.08.2008 14:37
YA ÇOK GÜZEL BİR FİLM BU
tozkoparan Tarih: 20.08.2007 10:26
tşkrlr
tozkoparan Tarih: 17.08.2007 10:48
PAYLAŞIM İÇİN SAĞOL
kurtjara Tarih: 10.05.2006 10:02
İlginç bir konu, korku ve gerilim üst düzeyde, ellerine sağlık özlem teşekkürler