Unisys Centre of Excellence (Avrupa Biyometrik Mükemmeliyet Merkezi) Brükselde açıldı. Merkez yetkisiz kullanıma karşı hassas olan şirketlere ya da kurumlara, biyometri teknolojisi çözümlerini kullanma şansı sunuyor.
İnteraktif bir tesis olan merkez, kendilerini, dolandırıcılığa karşı korumak, riski azaltmak isteyen kamu ve özel sektör kuruluşlarına biyometri teknolojisinin çözümlerini kullanma şansı sunuyor. Bu çözümler arasında en son e-ID kartı ve pasaport teknolojisi ile 3 boyutlu yüz, elektronik iris tanıma ve parmak izi tanıma teknikleri gibi çok gelişmiş biyometrik tanımlama teknikleri bulunuyor.

Örneğin bina ve ofis içindeki çeşitli bölümlere girişleri kontrol altına almakta kullanılan parmak izi uygulamaları yada veri depolama erişimini denetim altına almaya yarayan ses ve iris tanıma yöntemlerinin birlikte kullanıldığı uygulamalar buradan izlenebilecek.

Unisys, on yılı aşkın bir süredir çok amaçlı ID kartlar ve sınır kontrol çözümlerinin geliştirilmesi gibi küresel biyometrik uygulama çalışmaları yapıyor. Merkez sayesinde Avrupalı müşteriler kuruluşun bu uzmanlıktan doğrudan yararlanma imkanına da kavuşmuş oldu.

Unisys'in konu ile ilgili yaptığı araştırmasında Avrupa halklarının % 69unun biyometriyi bir kimlik belirleme aracı olarak tercih ettiği ortaya çıktı. Bu araştırma oldukça yeni ve bilinmeyen bir teknoloji olan biyometrinin Avrupa'da yüzde 69 oranında bilindiğinin ve takip edildiğinin de bir kanıtı oldu.

Araştırma, 3  5 Mayıs tarihlerinde Texasda gerçekleşen 15. Dünya Bilişim teknolojileri konferansı'nda (WCIT 2006) daha ayrıntılı olarak kamuoyu ile paylaştı.

Avrupa ülkeleri odaklı çalışacak bu merkezden Kuzey Amerika'da da bir tane bulunuyor. Bu iki merkez işbirliği yaparak geliştirdikleri yeni teknoloji ve çözümleri paylaşacak.

Unisysden Roberto Tavano Biyometrik teknoloji dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığıyla mücadele amacına yöneliktir. Unisys Centre of Excellenceda ise gerçekçi senaryolar kullanarak geliştirilen çözümler sergilenmekte dedi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 410
favori
like
share
minta Tarih: 27.07.2006 07:38
paylaşım için teşekkürler
aliozay Tarih: 14.07.2006 14:23
tesekkürler
corleoni Tarih: 26.06.2006 14:36
sağol kardes
fiber_optic Tarih: 24.05.2006 10:32
Tesekkurler Ellerine SAglik
stugal Tarih: 13.05.2006 16:53
Paylaşım için Sağol