Türkiye'de de rahatça satılan kırışık önleyici krem, içindeki metaller nedeniyle ABD'li bir mankenin dünyasını kararttı.Sabah acılar içinde uyandı
ABD'nin tanınmış mankenlerinden Catherine King, güzelleşmek uğruna güzelliğinden oldu. Kırışıklardan kurtulmak için satın aldığı "Be Night Recovery Serum" adlı kremi kulla-nıp yatan King, sabah acıyla uyandı. Yüzü şişmişti ve birçok bölgede açık yaralar oluşmuştu. Ünlü manken, hemen doktora koştu.

TAZMİNAT DAVASI AÇTI
DOKTOR, "Yaraların kaynağı kremdeki metal parçaları" dedi, King üretici firmaya tazminat davası açtı. Dünya ve Türkiye kozmetik pazarında önemli paya sahip olan Unicity adlı firma, suçlamaları kabul etmiyor. Bu arada, ABD'de kremin yasaklanması gündeme geldi.
Güzel manken böyleydi, işte bu hale geldi! Kırışık önleyici kremden sonra yüzü tanınmayacak hale gelen mankenin tedavisi sürerken, yüzünün eski güzelliğine kavuşup kavuşmayacağı ise henüz belli değil.


***

Yaralayan güzellik

Türkiye'de de satılan kırışıklık kremini kullanan ABD'li mankenin hayatı karardı! İçinden metal parçalar çıkan ürün nedeniyle, genç kadının yüzünde yaralar açıldı.

Tanınmayacak halde
Güzelleşmek için kullanılan ürünler, kimi zaman can yakıyor. Tıpkı ABD'li manken Catherine King'in başına gelenler gibi. Christian Dior gibi ünlü birçok firmanın modelliğini yapan Catherine, yüzündeki kırışıklıkları önlemek için her kadın gibi bir kozmetik ürüne başvurdu. Türkiye'de de satılan Unicity firmasının ürettiği "Be Night Recovery Serum" adlı kremi yüzüne süren güzel manken, sabah uyandığında neye uğradığını şaşırdı. Tanınmayacak hale gelen mankenin yüzü yara içindeydi ve şişmişti.

'KAZARA' OLMUŞ!
BÜYÜK acı çeken King, hemen doktora koştu. Güzel mankenin yüzü, gece kreminin içinde bulunan metal parçaları yüzünden içler acısı hale gelmişti. Bir krem yüzünden hayatı kabusa dönen King, Unicity firmasına dava açtı. Bebeksi güzelliğinden eser kalmayan genç manken, "Bütün işlerim iptal oldu. Yüzümün tekrar eski haline gelip gelmeyeceğini bilmiyorum" dedi. Unicity firması yetkilileri ise, bunun tamamen bir 'kaza'dan ibaret olduğunu ve kremlerin detaylı araştırılacağını söyledi.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 685
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 10.05.2006 16:47
maalesef güzelleşmek için kullandıgımız kremler kimi zaman yarar yerine ciltte onarılması güç yaralar açiyor