Jontoya gidiyor, McLaren Kimi'yi tutmak istiyor ancak Finli pilotun kararı henüz belli değil..

2007'de McLaren'de Alonso'nun takım arkadaşı kim"i?" olacak? Bu sorunun cevabı tam bir arapsaçı..

McLaren yöneticisi Martin Whitmarsh'ın açıklamalarının ardınsan Juan Pablo Monyoya'nın McLaren'deki geleceği tamamen Kimi Raikkonen'e bağlandı.. Whitmarsh yeni sezonda takıma katılacak olan Fernando Alonso'nun takım arkadaşı olarak Kimi Raikkonen'i tutmak istediklerini açıkladı.. Ancak ilk soru Raikkonen kalmak istiyor mu? Ardından gelen soru ise Raikkonen kalmak istemezse Montoya McLaren'de devam etmek istiyor mu?

Alonso'nun yeni sezondan itibaren McLaren ile yaptığı 3 yılık anlaşmanın ardından bu sezon da aradığını bulmayan McLaren'de 2. koltuk kim de kalacak henüz belli değil ancak McLaren yönetimi en azından kimi tutmak istediğini açık açık belli etti..

İngiliz gazetesi The Guardian'a açıklamalarda bulunan Whitmarsh "Sezonun henüz başlarında sayılırız, gelecek sezon takıma katılacak olan Fernando Alonso'nun yanında Kimi Raikkonen'i görmek istiyoruz.. Kimi'ye kararını açıklaması için maksimum zamanı verdik.. İstediği kararı verecek ancak Finli pilot kesinlikle ilk tercihimiz" diyen Whitmarsh McLaren'in istenilen performansı sergilemesi çin de ellerinden geleni yaptıklarını belirtti..

Şampiyon bir araç yaratmaya çalışan McLaren şampiyon bir pilotu bünyesine katmayı başardı ancak 2. koltukta kimin oturacağı hiç bir şekilde belli değil.. Şampiyonluk yaşamak isteyen Finli pilot son 2 GP'de harika işler çıkartan Ferrari ile son zamanlardaki yakınlaşması ile biliniyor..

Ferrari'nin listesinde yer alan Kimi için İtalyan takımının yeni sezonda ilk görüşme hakkına sahip olmak için 5 milyon Amerikan Doları ön ödeme yaptığı ise ısrarla konuşuluyor..

Bu durumda Ferrari'nin yeni sezonda Raikkonen ile anlaşması halinde McLaren'in "B" planına geçmesi gerekecek.. F1'e yaptığı yatırım ile her zaman gündeme gelen ancak istediği karşılığı bir türlü alamayan Totoya takımı ise Kimi Raikkonen için beklemede olan bir diğer ekip..

Kimi'den umut kesilmesi halinde Montoya ilk tercih olarak gözüküyor ancak Kolombiyalı pilot 2. pilot olmaktan sıkıldığını ve kuvvetli bir takımda rahat bir şekilde şampiyonluk kovalamak istediğini her fırsatta dile getirdi..

McLaren'in diğer seçenekleri arasında ise test pilotları olan 2005 DTM şampiyonu Gary Paffett ve tecrübesiyle ön plana çıkan İspanyol Pedro de la Rosa var..

McLaren'in terchlerinden biri de 2 pilotun da aynı memleketten olması.. Bu durumda 2007'de İspanyol Fernando Alonso'nun yanından Raikkonen'in olmaması halinde İspanyol bir pilot yer alması tercihi gündeme gelecek..

Öte yandan GP2'de sergilediği performansla ön plana çıkan genç yetenek Lewis Hamilton'da McLaren'in 2. koltuk için listesinde yer alan bir diğer isim..

McLaren'e 2. pilot olması durumunda F1 tarinin ilk siyahi yarışmacısı olacak olan Britanyalı Hamilton'ın en büyük artısı GP2'de şampiyon olduktan sonra F1'e geçen ve F1'i tatmin etmeyi başaran Nico Rosberg örneği ve Hamilton'ın Rosberg'in eski karting takım arkadaşı olması..
uan Pablo Montoya'ya yol gözüktü; McLaren yeni sezonda takıma katılacak olan -şampiyon- İspanyol Fernando Alonso'nun yanında Finli Kimi Raikkonen'i tutmak istediğini açıkladı.. Ancak Raikkonen'in McLaren'de kalmak isteyip istemediği henüz belli değil.. McLaren bir çok "B" planı hazırladı..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 380
favori
like
share